ساعت 24-امسال سومین سالی است که طی روزهای سرد در پایتخت بوی نامطبوعی استشمام می شود. هرچند که مسئولان هر ازچند گاهی مرکز دفع زباله آراد کوه یا زمین های کشاورزی و دامداری های اطراف تهران و حتی فاضلاب شهری را به عنوان منبع این بو معرفی می کنند، اما تاکنون هیچ یک از این منابع به عنوان منشا بوی نامطبوع تهران به تایید دستگاه های اجرایی نرسیده است.

درحالی برخی از شهروندان تهرانی طی ساعات اخیر بوی نامطبوعی در پایتخت استشمام کردند، که مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران می گوید: غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد در برخی از ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، حدود سه تا چهار برابر افزایش پیدا کرده است. این درحالیست که طی دو سال اخیر همزمان با استشمام بوی نامطبوع در تهران - طی برخی روزهای سرد سال - غلظت این آلاینده نیز افزایش یافته بود.
حسین شهیدزاده در گفتگویی ضمن اشاره به اینکه امروز (۸ آذر) غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد در برخی از ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، حدود سه تا چهار برابر افزایش پیدا کرده بود، گفت: این افزایش ابتدا از سمت ایستگاه های جنوب غرب تهران آغاز شد. برای مثال بین ساعات ۸ تا ۹ صبح غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد در ایستگاه شادآباد تهران افزایش یافت.
وی ادامه داد: سرعت باد در تهران طی امروز نیز بسیار کم - حدود ۲ متر بر ثانیه - گزارش شده است. از این رو بر اساس پیش بینی ها منشا بوی نامطبوع از سمت جنوب غرب بوده که به تدریج به سایر نقاط رسیده است.
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه جهت وزش باد نیز طی امروز از سمت جنوب و جنوب جنوب غرب بوده است، تصریح کرد: طی چند سال اخیر که در برخی از روزهای زمستان با استشمام بوی نامطبوع در تهران مواجه بودیم، جهت بود از همین سمت بوده و این درحالیست که عمده وزش بادهای ما در تهران از سمت غرب است.
شهیدزاده در ادامه با اشاره به اینکه به نظر می رسد منشا بوی نامطبوعی که برخی از شهروندان امروز آن را استشمام کرده اند از خارج از شهر تهران باشد، گفت: احتمال داده می شود که بوی نامطبوعی که در مسیر فرودگاه امام (ره) ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار