با شیوع کرونا و انتشار آن در کشورهای مختلف، سفر حج امسال لغو شده است و حالا علاقه مندان زیارت کربلا و نجف در ایام اربعین نگران قوانین جدید کربلا و نجف برای ورود زائران در سال 99 و احتمال لغو گردهمایی بزرگ مسلمانان در این مراسم شده اند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا ، با شیوع کرونا و انتشار آن در کشورهای مختلف سفر حج امسال مانند سال های قبل برگزار نشده و تقریباً لغو شده است و حالا علاقه مندان زیارت کربلا و نجف در ایام اربعین نگران لغو گردهمایی بزرگ مسلمانان در این مراسم شده اند.
نگرانی عاشقان حسینی از لغو حماسه اربعین
امسال با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی و اعمال محدودیت در بسیاری از اماکن مقدس، عاشقان حسینی نگران برپایی حماسه اربعین هستند که مبادا این ویروس موجب برپا نشدن پیاده روی اربعین شود و حسرت زیارت اربعین بر دل میلیون ها عاشق بماند؛ تا جایی که جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت نیز در هفته های گذشته در برنامه تلویزیونی گفت: سخت ترین تصویر از کرونا عدم برپایی حماسه اربعین است .
بر همین اساس، ستاد مرکزی اربعین و سایر مسئولان برپایی این حماسه عظیم در کشورمان، در حال برنامه ریزی برای برگزاری پیاده روی اربعین هستند تا با مذاکرات مختلف با طرف عراقی بتوانند مسیر زائران اربعین را باز کنند .
مرزهای عراق اواخر سال گذشته بسته شد/ تلاش ایرانیان برای برقراری سفرها
البته از اواخر سال گذشته مرزهای عراق بسته شده است و باوجود باز بودن حرم ها، شهروندان کربلا و نجف نیز به نوعی در قرنطینه هستند؛ به طوری که زائران شهرهای دیگر عراق هم امکان تشرف به حرم ها را ندارند .
علاوه بر این، اوایل سال جاری که ایران خواستار باز شدن مرزها و ازسرگیری سفر به عتبات شده بود، استاندار نجف و کربلا در واکنشی از عدم پذیرش زائران پس از اپیدمی کرونا خبر دادند .
نگرانی استاندار کربلا از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا
در روزهای گذشته ...

سرخط اخبار