آگاتا کریستی هرکول پوآرو را در اولین رمانش - «ماجرای اسرارآمیز در استایلز» - در اکتبر سال ۱۹۲۰ نوشت.

به گزارش ایران خبر ، آگاتا کریستی هرکول پوآرو را در اولین رمانش - «ماجرای اسرارآمیز در استایلز» - در اکتبر سال ۱۹۲۰ نوشت.
د پوآرو به سختی بیش از ۱۵۰سانتیمتر بود، اما با این حال بسیار با وقار و مغرور حرکت می کرد. سر او دقیقاً به شکل یک تخم مرغ بود؛ با سبیل های خاص تاب خورده که مانند سبیل نظامیان بود…!
یک صد سال پس از انتشار رمان آگاتا کریستی، حالا مردم سراسر جهان با شیوه ها و اصطلاحات «هرکول پوآرو» این کارآگاه هوشمند آشنا شده اند.
شرطی که مارگارت، خواهر آگاتا بر سر این که او نمی تواند داستان های پلیسی بنویسد بسته بود، باعث شد آگاتا نویسندگی را شروع کند. او در تقلای پیدا کردن شخصیت اصلی داستان هایش بود تا این که در میان پناهندگان بلژیکی در شهر تورکی (در لیدز)، یک مرد قد کوتاه با قیافه ای خاص، توجهش را جلب کرد و به این ترتیب «هرکول پوآرو»، متولد شد. ناشران ۶ بار چاپ کتاب ماجرای اسرارآمیز در استایلز، را که بالاخره در سال ۱۹۲۰ چاپ شد، رد کرده بودند
پس از آن آگاتاکریستی ۳۳ رمان براساس ماجرا های او نوشت. وی علاوه بر این یک نمایشنامه و ۵۰ داستان کوتاه نیز حول محور این شخصیت بین سال های ۱۹۲۰ تا ۱۹۷۵ نوشت. آگاتا کریستی از نویسندگان برجسته ی ادبیات جنایی انگلیس است که حدود ۸۰ رمان پلیسی فوق العاده ی او و خلق کارآگاهان نام آشنایی، چون «هرکول پوآرو» و «خانم مارپل» موجب شد تا لقب «ملکه جنایت» را بگیرد.
رمان آگاتا کریستی این کارآگاه را این چنین به خوانندگانش معرفی کرد: «هرکول پوآرو»پلیس بازنشسته بلژیکی بود که از وطن جنگ زده اش گریخته و در یک دهکده آرام انگلیسی زندگی می کرد. در این دهکده پورآرو با دوست خود کاپیتان هستینگز به طور تصادفی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار