راه آهن خواف - هرات نیمه آبان ماه به بهره برداری می رسد.
رحمت الله فیروزی با بیان اینکه ایجاد زیر ساخت ها و راه های ارتباطی با کشورهای همسایه باعث استحکام روابط می شود، اظهار داشت: در شرایطی که کشورمان در تحریم به سر می برد، هرچه روابط نزدیکی را با کشورهای همسایه در خصوص صادرات و واردات برقرار کنیم می توان امیدوار بود که اندکی از فشارهای وارده بر اقتصاد کشورمان کاهش پیدا کند.
وی ادامه داد: بدون شک هر مراوده اقتصادی نیازمند ایجاد زیر ساخت های لازم ارتباطی است و باید در این خصوص مسئولان وزارت راه نسبت به رفع موانع موجود در امر تجارت زمینی، دریایی و هوایی هر گونه همکاری لازم را با تجار و بازرگانان داشته باشند.
عضو کمیسیون عمران درباره مزیت های افتتاح راه آهن خواف-هرات از لحاظ ژئوپلوتیک و اقتصادی برای دو کشور گفت: ارتباط ایران و افغانستان از گذشته های دور مستحکم بوده است و هیچ گونه تحریمی نتوانسته ارتباط میان این دو کشور را کاهش دهد. ایران در سال هایی که افغانستان در جنگ های داخلی و بین المللی به سر می برد همواره به عنوان یک میانجی برای این کشور عمل کرده است و حتی در دوران باز سازی هم از نظر کمک های مالی سعی کرده تا نقش پررنگی داشته باشد.
فیروزی افزود: بازارهای افغانستان و مراودات تجاری با آن ها نیز یکی از مواردی است که همواره مورد توجه مسئولان ایرانی قرار داشته است و افتتاح راه آهن خواف- هرات به گسترش و استحکام روابط میان دو کشور کمک خواهد کرد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی، حمایت از توسعه خطوط ریلی در داخل و خارج از مرزهای کشور را یکی از تأکیدات اعضای کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد و گفت: توسعه راه آهن در کشور می تواند بهره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار