تصاویر و محتوای مرتبط با "سردار شهید قاسم سلیمانی" به کتاب های درسی دانش آموزان در پایه های مختلف تحصیلی اضافه شده است.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ بخش های مختلف کتابهای درسی دانش آموزان حالا میزبان تصاویر و محتوای مربوط به "سردار شهید قاسم سلیمانی" است؛ سال گذشته بود که پس از شهادت "سردار سلیمانی" مسئولان سازمان پژوهش و برنامه ریزی از ورود درس شهید سلیمانی به کتاب های درسی خبر داده بودند.
کتاب آمادگی دفاعی، مطالعات اجتماعی، دین و زندگی، تاریخ معاصر، استان شناسی و ... بخشی از کتاب های درسی هستند که تصاویر و محتوای مربوط به " سردار شهید قاسم سلیمانی" در آنها لحاظ شده است.
در همین رابطه، علی محبی؛ سرپرست برنامه ریزی درسی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی می گوید: سعی شده است به نوعی در بیشتر کتاب های درسی درباره سردار سلیمانی و شهدای شاخص مطالبی لحاظ شود اما بیشترین محتوا در کتابهای درسی مطالعات اجتماعی دانش آموزان است.
در کتاب آمادگی دفاعی پایه نهم درس هفتم به نام " سرباز اسلام؛ سردار دلها" نامگذاری شده است که از ابتدای تولد "سردار قاسم سلیمانی" در یکی از روستاهای کرمان تا حضور او در جبهه، عراق و سوریه و مبارزه با داعش و در نهایت شهادتش به دست آمریکا را روایت می کند.
در کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم، درس ششم به نام "الگوها و اسوه های پایداری و مقاومت" اختصاص دارد که بخشی از آن به معرفی شهدای نوجوان، شهدای مدافع حرم و "سردار شهید قاسم سلیمانی" و مبارزه او با داعش می پردازد.
در کتاب تاریخ معاصر پایه یازدهم، درس "مکتب حاج قاسم سلیمانی، مکتب مقاومت" لحاظ شده است که به تلاش او برای شکل گیری و تقویت هسته های مقاومت در منطقه از جمله حشدالشعبی عراق، فاطمیون افغانستان، زینبیون پاکستان و ... اشاره می کند.
در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار