بر اساس نتایج تحقیقات جدید، افرادی که در ارتفاعات و در سطح پایینی از میزان اکسیژن زندگی می کنند در برابر کروناویروس مقاوم تر از افرادی هستند که در سطح دریا زندگی می کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محققان بین المللی اظهار کردند: نتایج این تحقیق در درمان بیماران مبتلا به کروناویروس که در سواحل و دیگر مناطق پایین تر از سطح دریا زندگی می کنند، برای پیشگیری از شدید شدن علایم بیماری آنان کمک کننده خواهد بود.البته دیگر محققان به نتایج این تحقیق به دلیل ژنتیک، میزان آلودگی هوا و سبک متفاوت زندگی که بر افراد تاثیرگذار و بیانگر مقاومت متفاوت در برابر کروناویروس است، انتقاد کردند.
نتایج تحقیق نشان می دهد اگرچه افرادی که در ارتفاعات زندگی می کنند در برابر عفونت کروناویروس مقاوم هستند اما هنوز هیچ شواهدی مبنی بر عملکرد فیزیولوژیکی که برشدت عفونت کروناویروس تاثیرگذار باشد، ارائه نشده است.
به نظر می رسد، میزان اکسیژن محلول در خون فرد در 10هزار فوتی از سطح دریا ( حدود یک سوم ارتفاع کوه اورست) 69 درصد بیشتر از افراد در مناطق سطح زمین است و بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده افرادی که در ارتفاعات زندگی می کنند، حجم ریه بزرگ تری دارند و بهتر از دیگر افراد اکسیژن را به تمامی بافت های بدن انتقال می دهند.
در این تحقیق موارد ابتلا به بیماری کووید-19 در مناطق تبت چین، بولیوی و اکوادور بررسی شد.
در 67 بیمار مبتلا به کروناویروس در سیچو آن چین، 54درصد هیچ علایمی نداشتند و کمتر از 10درصد تب داشتند. 10درصد بیماران نیز علایم شدید بیماری داشتند اما همه آنان بهبود یافتند.محققان خاطرنشان کردند: نتایج این تحقیق علت تفاوت شیوع کروناویروس در تبت با دیگر مناطق جهان را بیان می کند.
فیزیولوژی تنفسی و نوروبیولوژی
از اوایل ماه آوریل، میزان ابتلا به کروناویروس در ارتفاعات بالای بولیوی سه برابر کمتر از مناطق پست و مسطح بود و موارد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری