اداره پلیس شهر نیویورک روز چهارشنبه اعلام کرد حدود ۱۲۰۰ نفر از کارکنان نظامی و غیرنظامی این اداره به ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) مبتلا شده اند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری ان بی سی، اداره پلیس شهر نیویورک (NYPD) امروز چهارشنبه اعلام کرد که تاکنون (صبح روز چهارشنبه به وقت محلی) حدود 1200 نفر از کارکنان این اداره -شامل 1048 افسر و 145 کارمند غیرنظامی- به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
اداره پلیس شهر نیویورک در این بیانیه همچنین اعلام کرده است که در حال حاضر 5657 نفر از نیروهای این اداره به دلیل بیماری در مرخصی به سر می برند که این رقم بیش از 15 درصد از کل نیروهای تحت امر اداره پلیس نیویورک را در بر می گیرد.
در پی افزایش شمار بیماران به ویژه مبتلایان به کرونا در بین نیروهای پلیس، آتش نشانی، پزشکان و پرستاران و کارکنان سایر بخش های حساس در ایالت نیویورک، روز گذشته «اندرو کوموئو» فرماندار این ایالت به شدت از این وضعیت ابراز نگرانی کرد.
بر اساس آخرین آمارهای رسمی، تاکنون بیش از 75 هزار نفر در ایالت نیویورک به بیماری کوووید-19 مبتلا شده اند که از این تعداد بالغ بر 1700 نفر جان باخته اند.
زندانیان گورهای دسته جمعی برای قربانیان کرونا در نیویورک حفر می کنند
نیویورک تایمز: تاخیر در انجام تست دامنه دار علت ناکامی دولت آمریکا در مهار کرونا است
فرماندار نیویورک: لطفا همین حالا به داد ما برسید
کرونا| ورود کشتی بیمارستانی ارتش آمریکا به نیویورکِ بحران زده
ترامپ با قرنطینه «نیویورک» مخالفت کرد
اقدام عجیب سازمان ملل؛ اهدای 250000 ماسک به نیویورک!
نیویورک تایمز: شیوع کرونا در شهرهای آمریکا احتمالاً بدتر از ووهان و لُمباردی خواهد بود

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار