واکنش اینفانتینو به تحریم جام جهانی باشگاه ها و ۴۸ تیمی شدن جام جهانی

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳
واکنش اینفانتینو به تحریم جام جهانی باشگاه ها و ۴۸ تیمی شدن جام جهانی
رئیس فدراسیون جهانی فوتبال به تهدید چند باشگاه مطرح اروپایی برای تحریم نسخه جدید جام جهانی باشگاه ها واکنش خونسردانه ای نشان داد.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین ، به دنبال اعلام فیفا مبنی بر تغییر شیوه برگزاری رقابت های جام جهانی باشگاه و افزایش تعداد تیم های حاضر در آن به ۲۴ تیم، برخی از باشگاه های مطرح اروپایی نسبت به این تغییر وکنش منفی نشان داده اند.
طبق اعلام اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) تعدادی از اعضای شورای فیفا به اتفاق علیه این موضوع اعتراض خود را اعلام کرده اند.
اتحادیه باشگاه های اروپا (ECA) به عنوان نهاد حامی حقوق تیم های فوتبال اروپا، بیانیه ای منتشر کرده بود که در آن آمده بود تیم های عضو این اتحادیه در جام جهانی باشگاه های جدید که قرار است از سال ۲۰۲۱ به صورت آزمایشی برگزار شود، شرکت نمی کنند و در مورد شرکت در این رقابت ها پس از سال ۲۰۲۴ (پایان مدت آزمایشی طرح افزایش تعداد تیم های جام جهانی باشگاه ها) هم باید ارزیابی های لازم صورت بگیرد.
یوفا نیز در بیانیه ای که برای خبرگزاری آسوشیتدپرس ارسال شده است، آورده: یوفا با دیدگاه اتحادیه باشگاه های اروپا در این مورد که تقویم بازی های بین المللی سال ۲۰۲۱ گزینه هایی واقع بینانه برای برگزاری جام جهانی باشگاه ها به صورت ۲۴ تیمی را فراهم نمی آورد، موافق است. این رقابت ها نباید در مقطع زمانی برگزار شود که بازیکنان سزاوار فرصت استراحتی که حق شان است برگزار شود. یوفا از دیدگاه سهامدارانش در خصوص تغییر شیوه برگزاری جام جهانی باشگاه ها حمایت می کند و وظیفه خود می داند که از سلامت بازیکنان حفاظت کند.
با تمام این ها جانی اینفانتینو، رئیس فیفا چندان نگران تحریم شدن جام جهانی باشگاه ها نیست. او گفت: ما امیدوارم که تمام تیم های بزرگ در این رقابت ها شرکت کنند. در این خصوص بحث هایی مثبت و سازنده صورت گرفته ...

[ مشاهده متن کامل واکنش اینفانتینو به تحریم جام جهانی باشگاه ها و ۴۸ تیمی شدن جام جهانی قدس آنلاین ]