دهلی نو-ایرنا- مقامات دیپلماتیک هندی و روسی اعلام کردند: دهلی نو و مسکو برای امضای یک قرارداد طولانی مدت جهت واردات نفت هند از روسیه به توافق رسیده اند.

شبکه خبری " ان دی تی وی" روز دوشنبه به نقل از مقامات هندی اعلام کرد: این قرارداد در طول سفر ماه اکتبر ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به هند و دیدار وی با نارندرا مودی نخست وزیر هند امضا خواهد شد.
این قرارداد به هند و روسیه کمک خواهد کرد تا ارزش تجارت دوجانبه خود را از ۱۱ میلیارد دلار در سال به ۲۵ میلیارد دلار در سال گسترش دهند.
رومن بابوشکین معاون اول سفارت روسیه در دهلی نو در خصوص این قرارداد گفت: هند و روسیه یک رویکرد چند جانبه در ارتباط با همکاری های نفتی و گازی در راستای توافقات ولادیمیر پوتین و نارندرا مودی در طول دیدار گذشته آنها در شهر ولادیوستوک، اتخاذ کرده اند.
وی افزود: چند روز پیش ما یک قرارداد مهم با هند برای صادرات دو میلیون تن نفت به هند امضا کردیم. ما همچنین به دنبال امضای قرارداد طولانی مدت فروش نفت به هند هستیم. از سوی دیگر شرکت های هندی علاقه مند به حضور در پروژه های نفتی و گازی در منطقه شرقی روسیه هستند.
ارزش تجارت دوجانبه هند و روسیه اکنون حدود ۱۱ میلیارد دلار است. دو کشور قصد دارند که این تجارت را تا سال ۲۰۲۵ به ۳۰ میلیارد دلار افزایش دهند. روابط هند و روسیه به طور سنتی در بخش های دفاعی و انرژی اتمی متمرکز بوده است اما در سال های اخیر دو کشور بر گسترش روابط در زمینه نفت و گاز تاکید کرده اند.
مقامات هندی و روسی ماه گذشته مذاکرات خود را برای صادرات طولانی مدت نفت از روسیه به هند در دهلی نو آغاز کردند.
یک مقام هندی گفت: دو طرف پس از اتمام مذاکرات و امضای قرارداد نفتی، در خصوص صادرات گاز مایع طبیعی از روسیه به هند گفت وگو کردند. مذاکرات کنونی هند و روسیه در مورد تامین طولانی مدت نفت هند است. این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار