معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی مازندران درباره طرح ملی مسکن در بخش دولتی گفت: برای ۲ هزار و ۳۰۹ واحد در بخش نخست تأمین زمین صورت گرفت.

سیدعباس رهگشای در گفت وگو با خبرگزاری فارس در ساری، درباره وضعیت طرح ملی مسکن در مازندران اظهار کرد: کلنگ زنی ها در جاده دریا در مرحله پی سازی در آمل و رامسر بوده و در ۲۳ شهر این پروژه آغاز شده است.
وی افزود: در بخش دولتی در فاز اول ۲ هزار و ۳۰۹ واحد تأمین زمین شده و مجری کار در این بخش بنیاد مسکن است.
وی درباره میزان پیشرفت های فیزیکی این پروژه ها و زمان بهره برداری آنها افزود: در بخش خودمالک ساختمان های نیمه کاره که متقاضی واجد شرایط دارند در سامانه وارد می شوند، وام پرداخت می کنیم، مواردی هم که افراد زمین دارند را وارد طرح ها کرده و تخفیف های شهرداری و نظام مهندسی را اعلام می کنیم که به این واحدها تسهیلات به مبلغ ۸۵ تا۱۰۰ میلیون تومان در قالب هزینه ساخت تعلق می گیرد که در این بخش تقاضای خودمالک و معرفی به بانک داشتیم.
معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی مازندران در ارتباط با وضعیت مسکن مهر نیز تصریح کرد: در مازندران در سه بخش در زمین های دولتی ۸۴ درصد تحویل شده و ۱۶ درصد شامل هزار و ۴۰۰ واحد باقی مانده است.
وی ادامه داد: اما در بخش ۹۹ ساله تعاونی ها، ۶۰ درصد تحویل شده، ۴۰ درصد باقی مانده است، در بخش خودمالک هم ۹۷.۵ درصد تحویل شده و ۲.۵ درصد باقی مانده است، ۳ هزار و ۹۰۰ واحد از کل ۶۰ هزار واحد باقیمانده داریم که پروژه به پروژه است.
وی در پاسخ به سوالی درباره حل مشکلات مسکن مهر میارکلا ساری نیز گفت: میارکلا روی غلتک افتاده است، در بحث خدمات زیربنایی در حال پیگیری است، خط لوله آب وصل شده، در بحث فاضلاب هم در مرحله نهایی طراحی هستیم، اتصال به شبکه جویبار می شود، مشکل متقاضی داشتیم که الان استقبال داریم و ...

عناوین مهم خبری