ساری - ایرنا - فرماندار بابل گفت: در حال حاضر تعداد بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل به زیر ۳۰۰ نفر رسید و همکاری بیشتر شهروندان کاهش این روند را شتاب می بخشد.

قربانعلی ولیزاده بورا روز چهارشنبه در جلسه پدافند زیستی شهرستان بابل افزود: خوشبختانه در یک هفته اخیر با تعطیلی بازار و همکاری شهروندان تعداد بیماران مشکوک به کرونای بستری در بیمارستان های بابل از حدود ۵۰۰ نفر در دو هفته گذشته، هم اکنون به زیر ۳۰۰ نفر رسیده است که این موضوع بسیار امید بخش است.
وی گفت: در حال حاضر اهتمام بسیار جدی در شهر و روستاهای بابل بوجود آمده تا هر چه زودتر زنجیره انتقال ویروس کرونا قطع و زمینه شکست قطعی بر این ویروس هر چه زودتر فراهم شود.
رییس پدافند زیستی بابل بیان داشت: در روزهای آینده با روند کاهشی تعداد بیماران بستری مشکوک به کرونا، یک بیمارستان از مدار پذیرش این نوع بیماران در بابل خارج و به روال عادی باز می گردد.
وی گفت: امروز شش هزار ماسک و مواد ضد عفونی کننده توسط نیروهای بسیجی در پمپ بنزین ها و خبازی ها توزیع شده است.
ولیزاده اظهار داشت: تاکنون نیروهای بسیجی بابلی ۱۷۰ هزار ماسک در شهرستان توزیع کردند که این اقدام شایسته تقدیر می باشد.
فرماندار بابل افزود: امروز همه ما باید قدرشناس خیرین و شهروندانی باشیم که از روزهای نخست گسترش این ویروس دوشادوش مسئولان و کادر درمانی در حال خدمت رسانی بودند که تاریخ این افتخار آفرینی را از این عزیزان فراموش نخواهد کرد.
در حال حاضر بیماران مشکوک به کرونای بستری در بیمارستان های بابل به ۲۹۹ نفر کاهش یافته است و حدود ۱۷۰ تخت در بیمارستان های شهرستان در صورت نیاز به بستری بیماران مشکوک به این ویروس خالی است.
دانشگاه علوم پزشکی بابل مستقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، هفت بیمارستان آموزشی درمانی شامل بیمارستان آیت الله روحانی ، شهید یحیی نژاد ، شهید بهشتی ، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار