شناسایی 466 خوشه صنعتی در کشور طی امسال

ایسنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۷
معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه رویکرد کلینیک های کسب وکار، فعال کردن مجموعه های موجود در شهرک های صنعتی قزوین است، اعلام کرد: از ابتدای سال جاری حدود 13 واحد راکد که مشکلات حقوقی، مدیریتی و مالی داشتند فعال شدند.

به گزارش ایسنا ن، سعید زرندی معاون وزیر صمت در حاشیه افتتاح واحد تولیدی ژاو تولیدکننده رزین های سنتزی و حلال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزارت صمت در سال رونق تولید در تلاش است تا از واحدها حمایت های لازم را داشته باشد؛ یکی از برنامه های مهم، نوسازی و تکمیل واحدهای تولیدی است.
وی با اعلام اینکه در استان قزوین بیش از 1300 واحد تولیدی وجود دارد، عنوان کرد: ۲۰۰ طرح نیمه تمام در آستانه افتتاح قرار دارند؛ واحدهای نیمه تمام در حال بررسی هستند تا از طریق منابع مالی و حمایت هایی که در قالب کسب وکارهای کوچک انجام می شود به بهره برداری برسند.
معاون وزیر صمت اظهار کرد: در سال گذشته این وزارتخانه برای فعال سازی واحدهای تعطیل هدف گذاری خود را روی ۲۰۰۰ واحد تولیدی متمرکز کرد که طی آن بیش از ۴۰۰ واحد توسط شرکت شهرک های صنعتی احیا شدند.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری حدود 13 واحد راکد که مشکلات حقوقی، مدیریتی و مالی داشتند فعال شدند؛ رویکرد کلینیک های کسب وکار فعال کردن مجموعه های موجود در شهرک های صنعتی قزوین است و همواره بر این امر تلاش دارد.
زرندی با اشاره به اینکه SME یا همان صنایع کوچک، بخش اعظمی از اشتغال کشور را برعهده دارند و شهرک های صنعتی یکی از مکان های استقرار این واحدها است؛ افزود: به دنبال این هستیم که وضعیت واحدهای تولیدی را بررسی و برای ادامه راه آنان برنامه ریزی کنیم.
وی اشاره کرد: در دنیا واحدهای بزرگ پیشران صنعت و واحدهای کوچک و متوسط پشتیبان واحدهای بزرگ هستند که سعی می کنیم با استفاده از ظرفیت واحدهای صنایع کوچک، اشتغال مناسبی را در کشور ایجاد کنیم.
معاون وزیر صمت با تأکید بر اینکه این وزارتخانه در سال رونق ...

سرخط اخبار