در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

تکمیل بیمارستان راشد زاوه نیازمند ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار است

لوگوی ایلنا ایلنا . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۲۸

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: تاکنون بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال برای احداث بیمارستان راشد زاوه هزینه شده است و برای تکمیل عملیات ساختمانی آن به بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیز است.
علیرضا کامل در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در تربت حیدریه، پیشرفت کنونی بیمارستان ۳۲ تخت خوابی راشد را ۷۶ درصد اعلام کرد و افزود: بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع و با زیربنای ۴ هزار و ۱۰۰ مترمربع در حال احداث است.
او در معرفی بخش های مختلف بیمارستان نیز گفت: بخش اورژانس با ظرفیت ۱۰ تخت، بخش بستری با ظرفیت ۱۸ تخت، ۲ تخت LDR ، ۲ تخت اتاق عمل، درمانگاه سرپایی، رادیولوژی، آزمایشگاه و فضاهای پشتیبانی شامل: آشپزخانه، رختشویخانه، CSR، پانسیون متخصصین، امحای زباله و حفاظت فیزیکی برای این بیمارستان در نظر گرفته شده است.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه افزود: موافقت اولیه برای چارت تشکیلاتی بیمارستان به منظور جذب و تامین نیروی انسانی از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده است.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد. 
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه و ۲۰ تخت در مه ولات دارد.
۱۵ پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده ای در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خدمات ارائه می کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار