سپاه پاسداران در سال گذشته روزهای پرتلاطمی را پشت سر گذاشت، از حادثه تلخ ترور سردار سلیمانی از سوی تروریست های آمریکایی تا تحریم مقامات بلندپایه نظامی. به این حوادث باید سرنگونی پهپاد چند صدمیلیون دلاری آمریکا توسط پدافند هوایی را هم اضافه کرد.

حسام رضایی: در سالی که پشت سر گذاشتیم یعنی سال ۹۸، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از آن سازمان ها و مجموعه هایی نظامی بود که تاثیر و تاثرهای زیادی را به خود دید. در گزارش پیش رو اجمالا به حوادثی که سپاه درگیر آن شد، میپردازیم.
تروریستی اعلام شدن سپاه توسط آمریکا
ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ به وقت واشنگتن، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور برای قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست کذایی گروه های تروریستی را قرائت کرد. این تصمیم علاوه بر آنکه با مخالفت استراتژیست های نظامی و امنیتی آمریکا در پنتاگون و سیا مواجه شد، موضع منفی سیاستمداران و دیپلمات های کشورهای عمدتا موتلف آمریکا را هم در پی داشت تا جایی که وزارت خارجه انگلیس با درخواست آمریکا برای همراهی علیه سپاه پاسداران مخالفت کرد.
البته در همان مقطع، مقام های ارشد پنتاگون وزارت جنگ رژیم آمریکا به رویترز گفتند که تروریستی نامیدن سپاه توسط کاخ سفید، به منزله آغاز تغییر رفتار ارتش آمریکا با سپاه نخواهد بود و ما به سپاه ایران اعلان جنگ نکرده ایم. فرماندهان ارشد ارتش آمریکا از مدت ها قبل از بیم آنکه این اقدام، با واکنش بالقوه ای علیه تروریست های آمریکایی در خاورمیانه همراه باشد، با نامیدن سپاه به عنوان سازمانی تروریستی مخالفت کردند.
یک روز قبل از تروریستی اعلام شدن سپاه و در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر اقدام احتمالی آمریکا، سرلشکر جعفری فرمانده وقت کل سپاه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه واکنش سپاه در قبال این اقدام آمریکایی ها چه خواهد بود؟ گفت: «اگر آمریکایی ها دست به چنین حماقتی بزنند و امنیت ملی ما را به مخاطره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار