​مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: با اقداماتی که در بهینه سازی ترکیب منابع داشتیم حجم سپرده ها به نسبت سال قبل رشد خوبی داشته و در بخش سپرده های اصلی، ما از 180 هزار میلیارد تومان عبور کردیم.

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، حجت اله صیدی در گفت و گویی با پایگاه اطلاع رسانی «بورس24» با بیان این مطلب، عوامل موثر بر بهبود روند تسهیلات دهی و منابع بانک را مورد اشاره قرار داد و اظهارکرد: در برنامه هایی که پیاده سازی کردیم دو موضوع به ما کمک کرد؛ اول عملیات ارزی که افزایش داشت و دوم بهینه سازی ترکیب منابع. با اقداماتی که در بهینه سازی ترکیب منابع داشتیم حجم سپرده ها به نسبت سال قبل رشد خوبی داشته و در بخش سپرده های اصلی، ما از 180 هزار میلیارد تومان عبور کردیم. این حجم سپرده به ما کمک می کند تا بتوانیم میزان تسهیلات دهی را افزایش دهیم و ترکیب را به سمتی سوق دهیم که نرخ موثر تسهیلات بهبود داشته باشد که این موضوع کمک کرد تا حاشیه سود مثبت شود. خوشبختانه بهای تمام شده منابع ما کاهش داشته و توانستیم مشتریان جدید جذب کنیم. همچنین سپرده های مشتریان قبلی را نیز تقویت کنیم.
صیدی گفت: از جمله اقداماتی که در بانک انجام گرفته، تمرکز ما بر طرح طراوت است که بیش از 10 هزار میلیارد تومان منابع به این امر تخصیص یافته و گردش مالی این طرح در صنایع مختلف کشور می تواند به بیش از 60 هزار میلیارد تومان برسد. این طرح با هدف قرار دادن مصرف کننده نهایی و تامین کننده مواد اولیه، باعث رونق تولید و تامین نیاز مشتریان می شود و به افزایش درآمد کارمزدی بانک نیز کمک می کند، صنایعی چون پتروشیمی، فولاد و دارو استقبال خوبی از این طرح داشتند.
وی در خصوص علل کاهش زیان «وبصادر» سگفت: در راستای اجرای برنامه ای که هدف آن خروج از زیان بود، گام برداشتیم و توانستیم حداقل تا نیمه سال 98 زیان نداشته باشیم و بر اساس برنامه 30 ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار