غلامرضا بنی اسدی: امام مردم را صاحب حق می دانست و خود را مکلف به احقاق حق شان. هرگز تصور این که مردم را وسیله رسیدن به طعمه حکومت بدانیم هم در ذهن باورمندان به سلوک شخصیتی و راهبری امام نمی گنجد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
غلامرضا بنی اسدی:  قدرت به قرائت جمهور، این گفتمانی بود که در ساختارسازیی نوین به نام «جمهوری اسلامی ایران» تولد یافت با راهبری های ارجمند مردی که جز خدا نمی دید و جز خدا نمی خواست. برخاستن او هم در صراط مستقیم قیام بود بر نهج روشن ولایت که سرلوحه اش را علی مرتضی (ع) در خطبه شقشقیه تحریر فرموده بود در واژگانی که برای همیشه در یاد تاریخ خواهد ماند؛ لَولا حُضُورُ الحاضِرِ، و قِیامُ الحُجَّةِ بِوُجودِ الناصِرِ، و ما أخَذَ اللّه ُ. عَلَى العُلَماءِ أن لا یُقارُّوا على کِظَّةِ ظالِمٍ، و لا سَغَبِ مَظلومٍ، لأَلقَیتُ حَبلَها على غاربِهِا ... مردم که حاضر شوند، مصالح ساخت قدرتی براساس سنت خدا حاضر می شود و نوبت به علما می رسد که به عهد الهی خود وفا کنند و برای در هم شکستن ظلم و ظالم، برای نجات مظلومین از شرایطی که آنان را به استضعاف کشانده است. برای احقاق حق در همه ساحت ها ومیراندن باطل در همه اشکال، بی هراس تیر ها وتیغ ها برخیزند و به مدد قوم برخاسته، برجا نشستگان قبیله را هم برای برخاستن و رفتن پی خواسته هایی از جنس حقیقت، دست بگیرند.
این اتفاق مبارک که در بازه زمانی ۱۵ ساله اتفاق افتاد، انقلاب اسلامی، فرزند خویش را به اسم جمهوری اسلامی، به خط مردم، بر برگه های رای، نام نویسی کرد. نظامی به اتکای مردم و برای مردم با توکل بر قدرت لایزال الهی که باز در حضور و بازوان مردمان حاضر متجلی می شود. تجلیی که ما به عینه دیدیم و در فراز ها و فرود ها اقتدارش را سر فراز آمده از همه آزمون ها یافتیم. امام روح الله خمینی (ره) با غنی سازی آدم ها و شکافت هسته های فکری و معرفتی، به تولید قدرتی پرداخت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری