پاسخ مهم بعیدی نژاد به سوال خبرنگار اسکای نیوز درباره فشار اقتصادی آمریکا به ایران

مثلث آنلاین چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۹
بعیدی نژاد: ترامپ می داند درگیری نظامی، چه هزینه هایی برای آمریکا خواهد داشت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش فارس، «حمید بعیدی نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در مصاحبه ای که بخش اول آن شب گذشته و مشروح آن امروز (چهارشنبه) پخش شد، تأکید کرد که ایران به دنبال درگیری نظامی و تنش در منطقه نیست، اما برای دفاع از خود کاملا آماده است.
وی در این مصاحبه با شبکه «اسکای نیوز»، در پاسخ به سؤالی درباره تحرکات نظامی اخیر آمریکا در منطقه، گفت: «فکر می کنم بخشی از این مربوط به تحرکات نمایشی دولت ایالات متحده است. ارزیابی ما این است که آن ها، دستکم رئیس جمهور [دونالد] ترامپ خواهان درگیری نظامی با ایران نیست، چراکه او می داند که این کار چه هزینه ای برای ایالات متحده و منطقه به بار می آورد.»
بعیدی نژاد افزود: «و هرچند که ما هرگونه تشدید تنش نظامی در منطقه را رد می کنیم، اما به شما اطمینان می دهم که حکومت ایران و نیروهای نظامی ایران برای هر رخدادی در منطقه کاملا آماده هستند. بنابراین آن ها نباید تلاش کنند عزم ایران برای مقابله با تنش در منطقه را بیازمایند.»
سفیر ایران در لندن در پاسخ به این سؤال که آیا واشنگتن برای درگیری نظامی با ایران آماده می شود، گفت: «همانطور که گفتم این می تواند بخشی از تحرکات نمایشی باشد، اما در عین حال ما هم برای هر رخدادی آماده هستیم. و... به شما می گویم که مردم ایران هم از حکومت ایران برای آمادگی جهت هر سناریویی حمایت می کنند.»
در ادامه مجری، به وقوع انفجار در بندر «فجیره» امارات و آسیب به چند نفت کش اشاره کرد و گفت آیا ایران ارتباطی با این حادثه داشته یا نه. بعیدی نژاد گفت: «متأسفانه این اولین بار نیست که موارد مختلفی در منطقه به ایران نسبت داده شود، یا آنطور می ...