چندین پایگاه گروه تروریستی داعش در کرکوک عراق نابود شدند

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۸
چندین پایگاه گروه تروریستی داعش در کرکوک عراق نابود شدند

اعتمادآنلاین| ستاد رسانه ای اطلاعات امنیتی عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد با استناد به گزارش سرویس های اطلاعاتی ستاد مبارزه با تروریسم و هماهنگی نیروی هوایی عراق و جنگنده های ائتلاف بین المللی، پایگاه گروه تروریستی داعش در وادی ابوخناجر کرکوک منهدم شد.
در این پایگاه 9 تروریست از جمله خالد عربید، تروریست مشهور حضور داشتند. این تروریست ها شهروندان عراقی را در مرزهای شهر کرکوک هدف قرار می دادند.
همچنین در این پایگاه، چمدانی حاوی بیست تلفن همراه کشف شد که این چمدان نیز بمب گذاری شده بود. از سوی دیگر، در بزرگترین عملیات اطلاعاتی در ناحیه الریاض جنوب کرکوک، نیروهای امنیتی عراق توانستند 10 پایگاه گروه تروریستی داعش را منهدم کنند.
ستاد اطلاعات نظامی در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای اطلاعاتی یگان مبارزه با تروریسم و یگان عملیات ماموریت های ویژه اداره اطلاعات نظامی با همکاری و هماهنگی فرماندهی لشکر پنجم ارتش عراق و نیروهای پلیس مرکزی در عملیاتی پیش دستانه، غافلگیرکننده و بی سابقه 10 پایگاه تروریست ها را در ناحیه الریاض جنوب کرکوک منهدم کردند.
در این عملیات سه تروریست داعش زخمی شدند و مقادیر زیادی سلاح و مهمات از آنان کشف و ضبط شد. تلاش های دستگاه های اطلاعاتی عامل مهمی در مبارزه با تروریسم است؛ از ای نرو این تلاش ها باعث شدند بزرگترین پایگاه اطلاعاتی تروریست ها در اختیار نیروهای اطلاعاتی عراقی قرار بگیرند و شماری از تروریست ها نیز دستگیر شوند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

[ مشاهده متن کامل چندین پایگاه گروه تروریستی داعش در کرکوک عراق نابود شدند اعتماد آنلاین ]

آخرین اخبار اعتماد آنلاین