طیف قابل توجهی از اصولگرایان در طول عمر دولت حسن روحانی منتقدان بی تساهل رویکرد او در سیاست خارجی بوده اند؛ دلواپسان مذاکرات برجام، سرزنش گران عهدشکنی امریکا و حالا مدافعان خروج از برجام. با این حال اینکه احتمالاً بخشی از اردوگاه تبلیغاتی حامی این جریان به عنوان منبع ناشناس خبر مذاکره مخفیانه ایران و آمریکا در عمان به این اعتقاد رسیده که با انتساب آغاز مذاکره پنهانی با امریکا به اصولگرایان می تواند بر سبد رأی کاندیدای این جریان بیفزاید کاملاً سؤال برانگیز می نماید.

انتشار یک خبر در شماره روز گذشته روزنامه «الجریده» جنبه متفاوت و تأسف برانگیزی از آغاز رقابت های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در ایران را به رخ کشید.
روزنامه ایران در ادامه نوشت: خبری ادعایی از آغاز مذاکرات محرمانه جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده امریکا که با عنوان «مذاکرات مستقیم و مخفیانه در عمان بین دولت ترامپ و شاهین های ایران» به تیتر نخست این روزنامه کویتی تبدیل شده است، اما از نظر محتوا، نحوه تهیه خبر و بازتاب آن در رسانه های داخل ایران و نیز در شبکه های اجتماعی به واقعیاتی سیاسی فرای خود اشاره دارد.
آنچه در پیشانی خبر آمده این ادعا است که: «نمایندگانی از یک شخصیت اصولگرا در ایران و دولت ترامپ در عمان در حال مذاکرات محرمانه هستند. دولت امریکا طرح پیشنهادی برای همکاری و پایان دادن به همه اختلافات دو کشور ارائه کرده و در چارچوب این مذاکرات، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا برای سفر به تهران، امضای توافقنامه میان دو کشور با رهبر عالی ایران و تضمین برداشتن تحریم ها اعلام آمادگی کرده است».
این بخش از خبر، گزاره هایی است که فارغ از درستی یا نادرستی و بدون درنظر گرفتن میزان باورپذیری بر اساس آنچه در صفحه شطرنج مسائل جاری میان ایران و امریکا وجود دارد می تواند توجه هر رسانه ای را به خود جلب کند و حائز ارزش خبری برای بازنشر دادن تلقی شود.
با این حال خبر را نخستین بار نه تارنمای خبرگزاری های رسمی کشور که امکانات قابل توجهی برای رصد اخبار منتشر شده در رسانه های بین المللی دارند؛ بلکه برای نخستین بار سایت خبری «شهرآرا»، بازنشر می دهد که از جمله رسانه های نزدیک به محمدباقر قالیباف رئیس اصولگرای مجلس شورای اسلامی است و پس از آن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار