تجمع معترضان سفر «مسی» و «سوارز» به تل آویو در کمپ تمرینی بارسا

انتخاب شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰
فعالان حقوق بشر به منظور اعتراض به تصمیم تیم های ملی آرژانتین و اروگوئه مبنی بر برگزاری بازی دوستانه در تل آویو در کمپ تمرینی باشگاه بارسلونا جمع شده و از «لیونل مسی» و «لوئیس سوارز» خواستند تا این دیدار را تحریم کنند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دیدار دوستانه تیم های ملی آرژانتین و اروگوئه که انتظار می رود با حضور ۲ ستاره بارسلونا یعنی «لیونل مسی» و لوئیس سوارز همراه باشد، قرار است ۱۹ نوامبر (سه شنبه ۲۸ آبان ماه) در تل آویو برگزار شود.
با این وجود، با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی به نقض مکرر حقوق بشر در فلسطین اشغالی محکوم است، در رابطه با رویدادهایی که قرار است در این منطقه برگزار شود همواره اعتراضاتی عمومی صورت می گیرد.
و این بار نیز تفاوتی ندارد؛ گروهی از فعالان حقوق بشر روز گذشته در کمپ تمرینی باشگاه بارسلونا گرد هم آمده و این در حالی بود که آبی اناری ها مشغول تمرین بودند.
معترضان در این تظاهرات در راستای حمایت از مردم فلسطین و محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی، از مسی و سوآرز خواستند تا این دیدار دوستانه را تحریم کنند.
فعالان حقوق بشر حاضر در این تظاهرات بیرون از مرکز تمرینی خوان گامپر با سر دادن شعارهایی همچون «هنوز فرصت دارید که تصمیم به نرفتن بگیرید»، «آیا اگر در زمان آپارتاید آفریقای جنوبی بود باز هم برای بازی به این کشور (آفریقا) می رفتید؟» و «اجازه ندهید آنها از شما برای سرپوش گذاشتن روی جنایات جنگی رژیم صهیونیستی سوءاستفاده کنند؛ بازی در نزدکی نوار غزه برگزار خواهد شد، جایی که عمدا به پای فوتبالیست های فلسطینی شلیک می شود، آیا می خواهید شریک جرم باشید؟» سر دادند.
معترضان معتقدند که بازیکنان حاضر در تمرین پیام آنان را «به روشنی و با صدای رسا» دریافت کرده اند.
این نخستین باری نیست که تلاش ها برای برگزاری یک دیدار فوتبال با حضور مسی در مناطق اشغالی با اعتراضات گسترده روبرو می شود.
تیم ملی آرژانتین پیش از این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار