حجت الاسلام قرائتی: مسابقات بین المللی بلند گوی قرآن است

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴
حجت الاسلام قرائتی: مسابقات بین المللی بلند گوی قرآن است
حجت الاسلام محسن قرائتی مسابقات بین المللی قرآن را بلند گوی قرآن کریم دانست و گفت: سازمان اوقاف برای این کار شبکه و نیرو درنظر گرفته و به نظر می رسد می تواند سد معضلات تربیتی را درهم بشکند و مروج سبک زندگی اسلامی باشد.

- اخبار رسانه ها -
به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام قرائتی، مفسر قرآن کریم در گفت وگو با  فارس ؛ رشد هدایتی، تربیتی و فرهنگی جامعه را ملاک اثرگذاری مسابقات بین المللی قرآن کریم عنوان کرد و گفت: باید بررسی شود که سازمان اوقاف و امور خیریه در برگزاری سالیانه مسابقات بین المللی قرآن آیا نگاه آماری دارد؟ یعنی می خواهد بگوید کشور ما هم مثل کشور مالزی امکان برگزاری مسابقات را دارد و دنبال برند سازی هستند؟ یا اینکه واقعاً نگاه هدی للناس دارند و هدف اصلاح و قرآنی کردن فرهنگ، اخلاق و سبک زندگی و اقتصاد مردم است؟
رئیس ستاد اقامه نماز اظهار کرد: باید آثار و خروجی مسابقات مشخص باشد. گاهی مسابقات فقط در رشته های حفظ و موسیقی قرآن و تمرین نغمات و تجوید برگزار می شود و تعدادی نیز موفق به کسب رتبه های برتر می شوند که البته این هم خوب است اما باید این نکته نیز مورد توجه قرار گیرد که این قرآن خواندن و حفظ کردن ها چقدر توانسته در بطن زندگی افراد تأثیر بگذارد و باید بررسی شود که با سازو کاری که سازمان اوقاف دارد آیا این نتیجه حاصل می شود یا خیر؟ 
حجت الاسلام قرائتی عنوان کرد: ...

[ مشاهده متن کامل حجت الاسلام قرائتی: مسابقات بین المللی بلند گوی قرآن است خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم