غنی: اطاعت از رهنمودهای پیامبر بهترین راه تحقق صلح است

ایرنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۱
تهران- ایرنا- رئیس جمهوری افغانستان روز شنبه در مراسم گرامیداشت میلاد پیامبر اسلام (ص) گفت: بهترین راه رسیدن به صلح اطاعت از رهنمودهای پیامبر اسلام (ص) است.

به گزارش خبرگزاری آریا نیوز، اشرف غنی در این مراسم گفت: متاسفانه در جامعه ما همچنان افرادی هستند که بر ادامه جنگ، قتل و ناامنی اصرار دارند و پدر را در حضور کودک سه ساله اش به شهادت می رسانند. کسانی را داریم که آشوب و فتنه را بر صلح و آشتی ترجیح می دهند و تخریب یک کشور اسلامی را کاری ثواب می دانند.
به گفته غنی: افغانستان نسبت به هر زمان دیگر به صلح نزدیک تر شده و مهمترین کار دولت این است تا شعلۀ جنگ را در کشور خاموش کند.
وی همچنان افزود: "صلح واقعی و بادوام زمانی در افغانستان برقرار خواهد شد که به عدالت وفادار باشیم. خدای ناخواسته اگر یک افغان با افغان دیگر برابر نباشد، اگر هر افغان در تعیین سرنوشت و انتخاب حکومت خود حق رای نداشته باشد، پس دروازه ها را به روی عدالت بسته ایم".
در این مراسم که به مناسبت میلاد پیامبر اسلام (ص ) در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد، شماری از عالمان دینی نیز صحبت و بر تامین صلح در کشور تاکید کردند.
بر اساس اعلام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، هفته وحدت سال جاری از روز شنبه (۱۸ آبان ماه) آغاز شد و تا جمعه(۲۴ آبان ماه) ادامه خواهد داشت.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار