دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: سال آینده و در روز ملی فناوری هسته ای، ما شاهد بیش از ۵۰ دستاورد مهندسی شده و اقتدارآفرین که با کار جهادی و تلاش مضاعف محقق شده؛ خواهیم بود.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، پنجاهمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای کشورمان با حضور علی اصغر زارعان دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی، در استان البرز افتتاح شد.
زارعان در این مراسم اظهارداشت: در ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۹ مصادف با نیمه شعبان و روز ملی فناوری هسته ای شاهد بیش از ۵۰ دستاورد مهندسی شده و اقتدارآفرین که با کار جهادی و تلاش مضاعف محقق شده؛ خواهیم بود که از نظر کیفی و نسبت به سال های گذشته از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود و این نشانه بالندگی و فرهیختگی توآمان با نشاط صنعت هسته ای است.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته ای کشور، بیان کرد: به زودی خبرهای خوشی در خصوص دستاوردهای جدید صنعت هسته ای کشور به سمع و نظر ملت ایران خواهد رسید.
زارعان افزود: طی روزهای آتی مدارثانویه رآکتور اراک افتتاح خواهد شد و در سال ۱۴۰۰ نیز رآکتور خنداب اراک شروع به کار خواهد کرد.
دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: رویکرد سازمان انرژی اتمی کشور برقراری و تقویت ارتباط متقابل بین دانشگاه و صنعت هسته ای بوده و هست که در این راستا پروژه هایی در دانشگاه های برگزار کننده این نمایشگاه تعریف شده و امیدواریم این اتفاق در استان البرز نیز بیافتد.
وی این دستاوردها را حاصل تلاش های متعهدانه و مستمر متخصصان وکارشناسان داخلی دانست و گفت: تمامی این فناوری ها بومی شده و در داخل کشور محقق می شود و یکی از دلایل عصبانیت نظام سلطه، تاثیرگذاری این صنعت ها بر روی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار