طهرانچی: سال آ ینده تمام پروژه های دانشگاه آزاد در طرح پایش قرار می گیرند

فارس نیوز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۶
رئیس دانشگاه آزاد گفت: از سال آینده تمام پروژه های تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی در قالب طرح پایش انجام می شود.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد در حاشیه مراسم سی و هفتمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد و در جمع خبرنگاران با اشاره به تغییر و تحولات صورت گرفته در این دانشگاه گفت: با شروع گام دوم انقلاب تحولات عظیمی صورت گرفته است و 4 محور آموزش، آمایش، پژوهش و مهارت های فناوری در دستور کار قرار گرفته اند.
وی گفت: دانشگاه آزاد این قابلیت را دارد که در راستای اشتغال زایی برای جوانان حرکت کند در حال حاضر مهارت های هر شهر و چالش های اقتصادی آنها احصاء شده است و بر همین اساس آموزش هایی برای تحول در نظر گرفته شده است و بر این اساس جوانان متناسب با چالش های اقتصادی خود تربیت می شوند.
طهرانچی با بیان اینکه بحث بومی سازی و تعالی آموزش در دستور کار ما قرار دارد، گفت: متأسفانه رشته علوم انسانی در جامعه مغفول واقع شده است و ما در حال برطرف کردن این مشکل حوزه علوم انسانی هستیم.
رئیس دانشگاه آزاد گفت: با توجه به طرح پایش دانشگاه آزاد تحصیلات تکمیلی هدفمند می شوند و در حال حاضر مقدمات این کار آغاز شده است در حال حاضر بیش از صدها نظام موضوع در حوزه های مختلف پژوهشی احصاء شده اند و از سال آینده تمام پایان نامه ها در سامانه پایش به ثبت می رسند.
وی درباره مدارس مهارتی دانشگاه آزاد اظهار کرد: برای مهارت افزایی هرچه بیشتر در میان دانشجویان مدارس مهارتی در حوزه های مختلف ایجاد شده اند که به صورت جدی کار خود را از تابستان امسال آغاز می کنند.
طهرانچی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان کارهای خوبی انجام داده اند، افزود: فضای کالبدی دانشگاه آزاد در سراسر کشور زیاد است و برای تحول در اشتغال منطقه و با کمک ...

سرخط اخبار