استقلال با هدایت مجید نامجومطلق در بازی حساس با الاهلی عربستان احیا شد و با برتری دور از انتظار سه بر صفر، ضمن دریافت جواز صعود به دور حذفی، انتقام شکست ناعادلانه دیدار رفت را نیز گرفت.

استقلال ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل الاهلی عربستان به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.
به گزارش «تابناک ورزشی»؛ در جریان رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و در گروه A، دو تیم استقلال و الاهلی عربستان به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی سه بر صفر شاگردان مجید نامجومطلق به پایان رسید. آبی پوشان با این پیروزی موفق شدند به مرحله حذفی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کنند. استقلال در بازی رفت ناعادلانه مغلوب این حریف سعودی شده بود اما امشب اشتباهات و سوت های یک جانبه داور هم کاری از پیش نبرد.
مهدی قائدی با یک گل و یک پاس گل، بهترین بازیکن زمین شد. علی کریمی نیز همین آمار را ثبت کرد. بازی خوب ریگی نیز در این مسابقه سرنوشت ساز به چشم آمد؛ اما مصدومیت وریا غفوری باعث نگرانی استقلال برای بازی مرحله پلی آف است.
با این نتیجه استقلال موفق شد در گروه A رقابت های لیگ قهرمانان آسیا ۵ امتیازی شود و با توجه به تفاضل گل بهتر نسبت به الشرطه عراق ۵ امتیازی، در رده دوم این جدول قرار بگیرد. در این گروه الاهلی عربستان با ۶ امتیاز صدرنشین ماند و به این ترتیب، استقلال و الاهلی عربستان به دور بعدی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کردند.
استقلال باید در مرحله حذفی شنبه مقابل الهلال صدرنشین گروه بعدی بازی کند اما این تیم سعودی ۹ بازیکن سالم بیشتر در اختیار ندارد و بقیه بازیکنان این باشگاه همچنان مبتلا به کرونا هستند و اجازه بازی ندارند. باید دید سران ای اف سی طبق قواعد خود این تیم را کنار خواهند گذاشت یا اینکه کل رقابت ها را به سود عربستانی های پرنفوذ، درگیر تصمیم جدیدی خواهند کرد. احتمال حذف این تیم پرافتخار عرب نیز وجود دارد که در آن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار