گروه های فلسطینی با تاکید بر اینکه ملت سودان هرگز خیانت سازش حکومت سودان با اسرائیل را نمی پذیرند، گفتند که سازش متناقض با پیشینه سودان در حمایت از مسئله فلسطین است. سازمان آزادی بخش فلسطین اعلام کرد که پیوستن سودان به کشورهای سازشگر با اسرائیل، خنجر جدیدی به پشت ملت فلسطین است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گروه های فلسطینی با تاکید بر اینکه ملت سودان هرگز خیانت سازش حکومت سودان با رژیم اشغالگر صهیونیستی را نمی پذیرند، گفتند که سازش متناقض با پیشینه سودان در حمایت از مسئله فلسطین است.
به گزارش فارس،گروه های فلسطینی، تصمیم سودان برای سازش با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.
سازمان آزادی بخش فلسطین اعلام کرد که پیوستن سودان به کشورهای سازشگر با رژیم صهیونیستی، خنجر جدیدی به پشت ملت فلسطین است.
به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، «واصل ابویوسف» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین گفت: «پیوستن سودان به جمع کشورهای سازشگر با رژیم اشغالگر اسرائیل، خنجر جدیدی به پشت ملت فلسطین و زیر پا گذاشتن طرح صلح عربی است.»
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) هم با صدور بیانیه ای تاکید کرد: «اعلام عادی سازی روابط میان سودان و رژیم اشغالگر، مسئله ای دردناک است و با پیشینه سودان که حامی مسئله فلسطین بود، همخوانی ندارد.»
جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم سازش سودان با رژیم صهیونیستی را خیانت به فلسطین و امت اسلامی و تهدیدی برای هویت و آینده سودان توصیف کرد.
در بیانیه جهاد اسلامی آمده است: «رژیم سودان هدیه ای مجانی را تقدیم دشمن کرد و از قوت مردم فقیر سودان، مبالغ هنگفتی را برای جلب رضایت آمریکا هزینه می کند.»
جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: «ما اطمینان داریم که ملت سودان و احزاب قومی و ملی این کشور هرگز این خیانت را نمی پذیرند و ائتلاف "قوى الحریة والتغییر" در برابر یک آزمایش سرنوشت ساز قرار دارد.»
کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خبر داده که رژیم صهیونیستی و سودان بر عادی سازی روابط ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار