بازدید های شبانه وزیر کشور از مناطق سیل زده

دریافت خبر : شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۶
از روز گذشته سیلاب وارد اهواز شد و برخی مناطق اهواز را به شدت درگیر به گونه ای که استاندار خوزستان مجبور به صدور فرمان تخلیه پنج منطقه شهر اهواز شد.

خبرگزاری مهر: از روز گذشته سیلاب وارد اهواز شد و برخی مناطق اهواز را به شدت درگیر به گونه ای که استاندار خوزستان مجبور به صدور فرمان تخلیه پنج منطقه شهر اهواز شد.
در همین زمینه استاندار خوزستان با اشاره به اینکه در مقطع الهایی اهواز، دو رودخانه بزرگ دز و کرخه به هم پیوسته اند، اظهار کرد: این به هم پیوستن رودخانه ها برای اولین بار است که صورت می گیرد و علت این امر به دلیل دبی بالای این دو رودخانه است.
غلامرضا شریعتی افزود: آب رودخانه های دز و کرخه هم اکنون به سمت اهواز در حال حرکت است؛ برای همین دستور تخلیه مناطق عین دو، سیاحی، سلیم آباد، گلدشت و سادات در شهر اهواز صادر شد؛ البته ما دبی رودخانه کارون را برای پذیرش این حجم آب کاهش داده بودیم.
وی بیان کرد: ما انتظار داریم مردان و جوانان در محل بمانند و تنها سالمندان، خردسالان و زنان منطقه را ترک کنند چرا که ما برای مقابله با خطرات ناشی از حرکت سیلاب به این مناطق اهواز تمهیداتی در نظر گرفته ایم تا خسارتی متوجه این مناطق نشود.
استاندار خوزستان عنوان کرد: البته ما در شهرهایی مثل حمیدیه و رفیع و سوسنگرد دستور تخلیه صادر کردیم ولی با ...

[ مشاهده متن کامل بازدید های شبانه وزیر کشور از مناطق سیل زده برترینها ]