ایسنا نوشت: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو نفر که با تأسیس یک صرافی غیر مجاز اقدام به کلاهبرداری ۲۵ میلیارد ریالی از یک تبعه چینی کرده بودند، خبر داد.

سردار علیرضا لطفی دراین باره گفت: در تاریخ هجدهم دی ماه امسال یک زن ۲۵ ساله چینی به کلانتری ۱۳۷ کوی نصر مراجعه و اعلام کرد برای انتقال ۲.۵ میلیارد تومان وجه به حساب پدرش در کشور چین به یک صرافی در محله گیشا رفته و دو مرد حدودا ۴۰ ساله کارش را انجام داده اند، اما بعد از گذشت چند روز متوجه شده که هیچ وجهی به حساب پدرش منتقل نشده است، که در همین راستا به صرافی مراجعه کرده و در آنجا پاسخ درستی به او نداده اند.
وی با بیان اینکه مأموران کلانتری کوی نصر در این زمینه پرونده ای تشکیل دادند، گفت: با دستور مقام قضایی پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و شاکی پس از حضور در اداره چهاردهم به ماموران گفت که به عنوان بازرگان در ایران فعالیت دارد و برای انتقال ۲.۵ میلیارد تومان وجه نقد به حساب پدرش در کشور چین با فردی ۳۹ ساله به نام «سامان» که ادعا داشت صراف است، در فضای مجازی آشنا شده است. این فرد مدتی بعد به دفتر صرافی اعلام شده از سوی سامان در محدوده گیشا رفته و آنجا دو نفر به نام های حامد ۳۸ ساله و سهراب ۴۵ ساله که خود را کارمند سامان معرفی کرده بودند، وجوه را انتقال داده و ادعا کرده اند که تا دو روز دیگر به حساب مورد نظر واریز خواهد شد.
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی راهی محل دفتر صرافی شدند، گفت:در انجام تحقیقات پلیسی مشخص شد دفتر فوق فاقد مجوز از بانک مرکزی است، که با انعکاس اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده دستور دستگیری کلاهبرداران صادر شد و حامد و سهراب در ۲۹ دی ماه در صرافی دستگیر و به اداره چهاردهم منتقل شدند. این افراد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار