شیوه جدید رژیم صهیونیستی در جاسوسی از مسئولان سوری و لبنانی

فارس نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳
یک شرکت اسرائیلی که برای سرویس جاسوسی و وزارت جنگ رژیم صهیونیستی کار می کند، توانسته یک نرم افزار جاسوسی، طراحی و از آن علیه مسئولان لبنان و سوریه و استفاده کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عمرو سالم» وزیر پیشین ارتباطات سوریه از مسئولان این کشور خواست که از برنامه «واتس آپ» استفاده نکنند.
سالم اعلام کرد که این هشدار بدین سبب است که یک شرکت امنیتی اسرائیلی توانسته است واتس آپ (WhatsApp) را هک کند.
شبکه خبری « الجدید » لبنان به نقل از وی گزارش داد که یک شرکت اسرائیلی که برای سرویس جاسوسی و وزارت جنگ رژیم صهیونیستی کار می کند، توانسته است نرم افزار جاسوسی ( spyware ) را طراحی کند.
وزیر پیشین ارتباطات سوریه تأکید کرد که این نرم افزار جاسوسی از طریق تماس صوتی واتس آپ منتقل می شود.
وی در توضیح نحوه کار این برنامه گفت: «نرم افزار از طریق واتس آپ در یک تلفن همراه نصب شده و با یک تماس، این نرم افزار در داخل تلفن همراه مقصد اجرا می شود... سپس از طریق اینترنت، اطلاعات را از تلفن به شرکت انتقال می دهد و مکالمات نیز انتقال داده می شود».
سالم ادامه داد: «پس از اینکه این مقدار عظیم [از اطلاعات کاربران] به شرکت جاسوس می رسد ترمینال سرورهای این شرکت با استفاده از هوش مصنوعی، عملیات سرچ را آغاز می کنند... [در این عملیات جاسوسی] گوشی اشخاص مهم هدف قرار می گیرد و [نرم افزار] تمامی اطلاعات را از تلفن جمع آوری می کند و به ترمینال سرور مجزا می فرستد تا عملیات سرچ به صورت دستی و خودکار صورت گیرد و اطلاعات شخصی و عمومی جمع آوری می شود».
وی تأکید دارد، طرف هایی که در پس این شرکت جاسوسی قرار دارند، می توانند از این اطلاعات استفاده کنند و این امکان برایشان فراهم است که اطلاعات افراد نزدیک به شخصیتهای مهم را جمع کنند تا شاید بتوانند از آنان باجخواهی کنند، یا از آنان به عنوان جاسوس بهره ببرند و یا ...