یک روزنامه آمریکایی از کشته شدن حداقل ۵ نفر در ناآرامی های اخیر این کشور خبر داد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی با اشاره به ناآرامی ها و اعتراضات اخیر که به دنبال قتل یک شهروند سیاهپوست به دست مامور پلیس در سراسر آمریکا به وجود آمده نوشته است که حداقل 5 نفر در جریان این ناآرامی ها کشته شده اند.
همچنین رسانه های آمریکایی از بازداشت بیش از 4 هزار نفر در این کشور خبر داده اند.
انتشار ویدئویی از مرگ فجیع جورج فلوید، سیاه پوست 46ساله آمریکایی به دست درک شووین، مأمور سفیدپوست پلیس، که زانویش را روی گردن او فشار می دهد موج جدیدی از خشم و اعتراض به نژادپرستی نهادینه شده در ساختار جامعه آمریکا را موجب شده است.
چند روز پس از قتل فلوید اعتراضات و ناآرامی ها در مینیاپولیس، مرکز ایالت مینه سوتا ادامه یافت و این شهر به شهری جنگ زده شبیه شده است. این تظاهرات به دیگر شهرهای آمریکا نیز کشیده شده و در بیش از 25 شهر این کشور حالت فوق العاده اعلام شد.
حالا دونالد ترامپ معترضان را آشوب طلب خوانده و خواستار صدور احکام شدید و حبس های طولانی مدت برای عناصری شد که به گفته وی به افراد و اموال و دارایی های عمومی تعرض می کنند.
وزارت دادگستری آمریکا هم در پی اعتراضات و گسترش ناآرامی در این کشور گروههایی که از آنها تندرو و خشونت طلب یاد کرد به موج سواری از این اعتراضات برای پیشبرد برنامه هایشان متهم کرد.
ترامپ معترضان آمریکایی را آشوب طلب خواند
اعلام حالت فوق العاده در ایالت ویرجینیای آمریکا/ اعمال مقررات منع آمدوشد در شهر دیترویت

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری