رئیس اداره سلامت گوش و شنوایی وزارت بهداشت گفت: اقدامات به موقع پیشگیرانه برای جلوگیری و رفع کم شنوایی و یا ناشنوایی در طول زندگی یک ضرورت است. […]

سعید محمودیان، در آستانه ۳۰ سپتامبر روز جهانی ناشنوایان، افزود: تأکید سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۲۰ میلادی بر روی مداخلات به موقع و مؤثری متمرکز شده است که بتوان بر اساس آن اطمینان حاصل کرد که افراد دارای اختلال کم شنوایی قادر به دستیابی به همه قابلیت های اصلی زندگی خود در تمامی ابعاد باشند.
وی ادامه داد: این موضوعی است که نیاز به توجه و مشارکت همه نهادها، سازمان ها و مردم خواهد داشت لذا باید تمامی انتخاب های موجود در این زمینه مورد توجه جدی قرار گیرند.
محمودیان، در مورد پیام های کلیدی هفته جهانی ناشنوایان، افزود: مراقبت از گوش و سلامت شنوایی، راه های ارتباطی ما را با افراد جامعه خودمان و جوامع مختلف و در سطوح جهانی در ابعاد مختلف زندگی میسر می سازد. ارزیابی و شناسایی عوامل خطر بروز کم شنوایی و تلاش در جهت کاستن علل مولد آنها، نقش بسزایی در جلوگیری از روند رو به افزایش موارد جدید کم شنوایی دارد.
رئیس اداره سلامت گوش و شنوایی گفت: برای افرادی که به نوعی دچار کم شنوایی هستند، انجام مداخلات مناسب و به موقع مراقبتی می تواند دسترسی به آموزش، اشتغال و ارتباطات مؤثر این عزیزان را در جامعه تسهیل نماید. عدم دسترسی افراد کم شنوا به مداخلات به موقع و مناسب مراقبتی، نظیر استفاده از سمعک و پروتزهای کاشت حلزون شنوایی، آثار بسیار سو را در ابعاد جهانی به ارمغان خواهد آورد.
محمودیان افزود: انجام مداخله های به موقع شنوایی در کشورها باید از طریق نظام های مراقبت بهداشتی اولیه انجام پذیرد.
وی به عموم مردم توصیه کرد: شنوایی مناسب و برقراری ارتباط مؤثر در تمام مراحل زندگی افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. با اقدامات پیشگیرانه مناسب مانند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار