تمسخر ترامپ در تلویزیون روسیه؛ «استاد معامله»، یک معامله موفق هم نداشته است

فارس نیوز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵
مجری ارشد تلویزیون دولتی روسیه در برنامه ای به تمسخر رئیس جمهور آمریکا پرداخت و گفت کسی که خود را استاد معامله توصیف می کند، در دوران ریاست جمهوری اش هیچ توافق موقتی نداشته است.

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا حتی پیش از ورود به کاخ سفید خود را معامله گری موفق توصیف می کرد که می تواند هر مذاکره ای را با امتیازگیری حداکثری و امتیازدهی حداقلی به پایان برساند. حالا اما با گذشت بیش از دو سال از ریاست جمهوری او، ناکامی های ترامپ در عرصه دیپلماسی و مذاکرات سیاسی بی نتیجه او با کشورهای مختلف به سوژه تمسخر تلویزیون دولتی روسیه تبدیل شده است.
«دمیتری کیسلیوف» مجری ارشد تلویزیون روسیه که به داشتن لحنی کنایه آمیز معروف است، این هفته در برنامه اش با موضوع سیاست خارجی جهان، ترامپ را رئیس جمهوری توصیف کرد که درباره توانمندی های مذاکراتی اش بلوف می زند.
وی در این برنامه می گوید: «الان نزدیک به سه سال است که ترامپ به ریاست جمهوری برگزیده شده است، اما به نظر می رسد این تاجر ذاتی، نتوانسته به یک دولتمرد تبدیل شود. وقتی بحث آداب دیپلماتیک در میان باشد، ترامپ مثل یک ماهی است که از آب بیرون مانده است و عادت دارد که مدام درباره توانمندی اش در معامله، صحبت کند. خوب، البته او حتی یک کتاب کامل با عنوان "هنر معامله" نوشته است.»
کیسلیوف افزود: «اما نتیجه ریاست جمهوری این "استاد معامله" چه بوده؟ تا الان، تعداد زیادی توافقِ نابودشده... از جمله توافق های بین المللی در زمینه تغییرات اقلیمی، تجارت یا امنیت. مثلا از بین بردن پیمان روسی-آمریکایی موشک های میان برد یا توافق هسته ای با ایران. خنده دار است، ترامپ حتی یک توافق موفق انجام نداده است، البته شاید به جز فروش محموله بزرگ تسلیحاتی به عربستان سعودی، که البته آن هم تاییدی بر صحبت های ماست، اینکه ترامپ هنوز هم دارد تجارت می ...

سرخط اخبار