صدیقی: انگلیس از ایران سیلی خواهد خورد

تابناک جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲

امام جمعه موقت تهران گفت: انگلیسی ها به خاطر توقیف کشتی، از بازوان پرتوان و قدرتمند نظام ما به همین زودی چنان سیلی بخورند که برای همیشه پشیمان باشند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن تبریک میلاد امام هشتم (ع) اظهار داشت: هر کسی که دنبال رضای خدا است رضوی زندگی کند.
وی با اشاره به نقض عهد آمریکا و رسوایی او در میان همه کسانی که قانون رایج بشریت را قبول کرده اند و می دانند این قوانین امنیت بین المللی را تثبیت می کند، گفت: با اینکه برجام از اول نافرجام بود و خسارت بار بود، اما با این حال آمریکایی ها آن را نقض کردند و قبل از نقض و در زمان اوباما هم تحریم ها را تشدید کردند و عمل نکردند تا نوبت به این رئیس جمهور رسید.
صدیقی همچنین تصریح کرد: حالا با گذشت یک سال که اروپایی ها هم به تعهدات برجام عمل نکردند و عملاً تابع آمریکا شدند آیا می توان به آن ها اعتماد کرد؟؛ همچنین آنچه را که آن ها تحریم کردند و اروپایی ها نیز با آنان همراهی کردند، در چنین شرایطی آیا جا داشت که بگوییم ما به شما فرصت می دهیم؟ چه فرصتی وقتی که یک طرفه است؟ وقتی یک قرارداد چند جانبه است معنایی ندارد که همه کنار بکشند، ولی یک نفر بگوید هنوز من هستم. این اقتدار و عزت و حکمت است؟
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آن دو ماه هم پایان پذیرفته و به فضل الهی امروز مسئولین کشور متفق القول هستند که تعهدات برجام را کاهش دهند و البته این کاهش حجم متاسفانه باز در چارچوب برجام است، گفت: طبق ماده ۲۶ و ۳۶ اگر طرف های قرارداد نقض کردند این اجازه به آن طرف هم داده شده که در تعهدات خود تجدید ...

سرخط اخبار