ربیعی: یارانه ثروتمندان قطع می شود

فارس نیوز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵
سخنگوی دولت گفت: یارانه 700 تا 800 هزار نفر که درآمد بالای میلیاردی در سال دارند قطع می شود.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی ربیعی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیات دولت درباره آخرین تصمیمات برای قطع یارانه ثرونمندان اظهار داشت: یارانه حدود 700 الی 800 هزار نفر که درآمد بالای میلیاردی در سال دارند قطع می شود. برای شناسایی این افراد کار دقیقی انجام شده است و مجموعه هزینه هایی که دارند و شاخص های همچون خودرو، مسکن و هزینه های خانوار مدنظر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: من آمار دقیق افرادی که یارانه آنها قطع خواهد شد را در اختیار رسانه ها قرار می دهم اما قطع یارانه ها قطعا شامل طبقات متوسط و پایین نمی شود و عدد 30 میلیون نفر مدنظر ما نیست. اجرای تصمیم مجلس به زمینه های اجتماعی نیاز دارد و الان زمینه برای قطع یارانه سه دهک فراهم نیست.
سخنگوی دولت با اشاره به این که حذف یارانه ثروتمندان از اول مهر اجرایی می شود تصریح کرد: من مجددا تاکید می کنم طبقات متوسط مطمئن باشند که ما تصمیم غلطی نمی گیریم که تاثیر منفی بر درآمد آنها داشته باشد پایگاه اطلاعاتی ایرانیان بسیار دقیق بوده و اطلاعات دقیقی در آن ثبت شده است و با آرامی در این زمینه حرکت کردیم.
سخنگوی دولت با بیان اینکه تصمیم گرفته شد ۳۰۰ میلیون یورو از ذخیره صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات در اختیار بانک مسکن قرار بگیرد که وزارت راه و شهرسازی برای جاده و ریل اتصال چابهار به شبکه ملی هزینه خواهد کرد و پیش بینی ما این است که اشتغال مناسبی را در منطقه به وجود خواهد آورد و می تواند حمل و نقل و اشتغال را رونق ببخشد.
ربیعی افزود: میزان خریدهایی که از روسیه و صادراتی که به آنها داریم سامان بیشتری پیدا کرده است و تلاش داریم که مبادلاتمان با ترکیه را هم بیشتر کنم ...

سرخط اخبار