روسای جمهور قزاقستان و چین در گفت وگوی تلفنی در مورد ویروس کرونا و همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس جمهور قزاقستان و «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین در تماسی تلفنی با یکدیگر گفت وگو  کردند.
بنابر گزارش پایگاه اطلاعاتی ریاست جمهوری قزاقستان، تاکایف در سخنانی از اقدامات قاطع و سازمان یافته رهبری چین برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تشکر کرد.
وی با بیان این که تمام دنیا به پتانسیل عظیم طب چینی و حرفه ای بودن کارمندان پزشکی این کشور اذعان داشته، خطاب به همتای چینی خود گفت: به طور کلی، «پکن» تحت ریاست شما پتانسیل بزرگی از یک سیستم مدیریتی متمرکز و توانایی خود در حل و فصل موثر شرایط بحرانی را به نمایش گذاشت.
تاکایف با اشاره به عزم کشورش برای تداوم تقویت مشارکت استراتژیک با چین افزود: در این زمینه، اعلامیه همکاری های بلند مدت و مشارکت جامع استراتژیک میان قزاقستان و چین که در ماه سپتامبر سال گذشته در پکن به امضا رسید، از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی تصریح کرد: اطمینان دارم که دقیقا اینگونه همکاری میان دو کشور همسایه با منافع اصلی مردم دو کشور مطابق بوده و ما باید همچنان تلاش کنیم تا در زمینه های اقتصادی و بشردوستانه پروژه های قابل قبول و متقابل سودمند را ایجاد کنیم.
رئیس جمهور قزاقستان همچنین از همکاری موثر دو کشور در سازمان ملل، سازمان همکاری شانگهای و در چارچوب کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا ابراز رضایت و بر اهمیت ویژه همکاری دو طرف برای اجرای کنسپسیون جاده بزرگ ابریشم در چارچوب پروژه بزرگ «یک کمربند، یک جاده» تاکید کرد.
رئیس جمهور چین نیز به نوبه خود شیوع ویروس کرونا را برای همه کشورها آزمایش و امتحان بی سابقه عنوان کرد و گفت: پکن سهم عمده ای در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار