داروهای وارداتی زیر پوشش سامانه «تی تک»

واحد مرکزی خبر چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۲
رئیس سازمان غذا و دارو: بیش از ۲ هزار قلم داروی وارداتی و بخشی از دارو های تولید داخل زیر پوشش سامانه «تی تک» قرار گرفته اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، محمدرضا شانه ساز با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما افزود: برنامه ما این است که همه دارو های تولید داخل، تحت پوشش این سامانه قرار گیرند.
وی با اشاره به اینکه سوء استفاده کنندگان از ارز دولتی اختصاص یافته به دارو، شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند، گفت: اکنون حداقل ۵ پرونده در این باره در دست اقدام داریم و پرونده های دیگری هم وجود دارد که مراجع امنیتی و قضایی پیگیر آن هستند.
شانه ساز با بیان اینکه سازمان غذا و دارو وظیفه تامین دارو و تجهیزات پزشکی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت بر عهده دارد، افزود: همکاری دستگاه های امنیتی، نظارتی، حوزه گمرک، سازمان غذا و دارو و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز موجب کشف تخلفات شده است.
وی با تاکید این که برخی دارو ها توسط شرکت لوازم خانگی وارد شده است، ادامه داد: این دارو ها مجوز واردات از سازمان غذا و دارو را نداشته، زیرا مخصوص بدنسازی بوده است. البته واردکنندگان این دارو ها شناسایی شدند و موفق نشدند آن را از گمرک خارج کنند و پرونده به مرجع قضایی ارسال شده است.
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: بیمه های سلامت و تامین اجتماعی به صورت کامل با سامانه " تی تک" مشغول کارند و بقیه بیمه ها هم درخواست دادند که در حال بررسی است.
شانه ساز افزود: اشتغال همزمان فردی در بخش دولتی و خصوصی، خلاف است و اگر چنین فردی هم وجود داشته باشد حتما به صورت مخفیانه است و دستگاه های نظارتی با آن برخورد می کنند.
وی ادامه داد: این موضوع در سازمان غذا و دارو شایع نیست، اما ممکن است کسانی مخفیانه این کار را انجام دهند.
شانه ساز گفت: تلاش می کنیم ...

سرخط اخبار