شلیک موشک های انتخاباتی نتانیاهو به غزه

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۸
شلیک موشک های انتخاباتی نتانیاهو به غزه

اعتمادآنلاین| هر یک از بمب و موشک هایی که بامداد امروز روی صد نقطه از 23 منطقه غزه فرو ریخته شد، چند رای برای نتانیاهو می توانند به همراه بیاورند؟ این پرسش مهم ترین نکته باقی مانده از حمله گسترده شبانه ای است که ارتش اسرائیل آن را در واکنش به ورود دو موشک به حریم هوایی تل آویو و فعال شدن سامانه پدافندی این شهر انجام داد.
به گزارش اعتمادآنلاین ، با بازگشت به این حادثه که به اعتراف رسانه های اسرائیلی به اشتباه و به دلیل نقص فنی به سوی تل آویو به وقوع پیوست، شاهد حضور پررنگ نتانیاهو در آن هستیم، گویی که ما در برابر یک شوی تلویزیونی سناریوسازی شده قرار داریم.
شاید برای اولین بار بود که رسانه های صهیونیستی حرکت کاروان خودروهای حامل نتانیاهو را به سوی مقر تشکیل کابینه در تل آویو از هوا پخش می کردند، در حالی که چندین تصویر از او در میان ژنرال های ارتش صهیونیستی هم مرتبا منتشر شد.
نتانیاهو بعد از موفقیت در موکول کردن محاکمه اش به دلیل فساد به پس از برگزاری انتخابات و متقاعد کردن کاخ سفید به مسکوت نگه داشتن معامله قرن تا پس از این رخداد، گام سوم را با یک شوی تلویزیونی و البته اکشن برای نشان دادن قدرت خود به رأی دهندگانی که ذائقه آنها به سوی ائتلاف ژنرال های بازنشسته گرایش پیدا کرده، برداشت.
پیش از این نیز پایگاه عبری زبان ماکو با لیست کردن درگیری های صورت گرفته از سال 1996 تا 2014 به این نتیجه رسید نتانیاهو هم به دنبال تکرار جنگ های پیش انتخاباتی است تا بدین شکل پیروزی خود را در انتخابات بیمه کند.
به اعتقاد برخی از کارشناسان، حمله اخیر اسرائیل به غزه بیش از آنکه جنبه مقابله به مثل داشته باشد، فعالیتی انتخاباتی است، تبلیغاتی که ...

[ مشاهده متن کامل شلیک موشک های انتخاباتی نتانیاهو به غزه اعتماد آنلاین ]