اعتمادآنلاین| پیام محبی ادامه داد: به نظرم در جریانات اخیر برخی خبرگزاری ها پوپولیستی رفتار می کنند و تنها به دنبال بالا بردن آمار بازدیدکنندگانشان هستند.
وی با اشاره به اینکه در روند علمی باید ابتدا اثبات شود که بیماری در اثر کووید است یا آنفلوانزا و... سپس آن را به صورت قطعی اعلام کرد، گفت: حتی اگر یک بیمار علائم تنفسی داشته باشد حتما به این معنی نیست که این بیمار دچار بیماری کووید- 19 شده و این ویروس روی او تاثیر گذاشته است.
محبی ادامه داد: به دلیل اینکه معمولا باغ وحش ها در اطراف شهرها هستند مانند باغ وحش ارم در ایران اگر ببری در باغ وحش سرفه می کند شاید آن ببر تحت تاثیر عوارض شهرنشینی است همانطور که اگرمن تک سرفه کنم به معنی آن نیست که من سینوزیت دارم این درحالیست که ممکن است یک فرد یا یک ببر به ویروسی مانند کووید 19 آلوده شده اما به آن بیمار نشده باشد.
رییس بیمارستان دامپزشکی تهران همچنین گفت: اینکه آیا گربه سانان به کووید 19 مبتلا می شوند یا نه نیاز به تحقیقات گسترده ای دارد و به نظرم هنوز نمی توان به آن گزارش استناد کرد. از طرف دیگری نیز رسانه ها دچار اشتباهی می شوند و آلوده شدن (Infected) را با بیمار شدن ((sick را یکی می کنند. درصورتی که شما می توانید به یک عامل بیماری زا آلوده شوید اما لزوما بیمار نشوید حتی در مورد بیماری کووید 19 نیز درصدی از جامعه انسانی را بیمار نمی کند اما آلوده می کند بنابراین ممکن است کووید 19 یک سگ یا گربه را آلوده کند اما به این معنی نیست که آن ها بیمار شده اند.
وی خاطرنشان کرد: اگر قرار بود همه دچار بیماری کووید 19 شوند دیگر کسی نمی گفت نتیجه تست یک نفر مثبت شده است بلکه هر فردی را که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار