کیهان هم دلواپس پراید ۶۰میلیونی شد!

برترینها پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۴
در شرایطی که قیمت پراید به مدد سوء مدیریت و دلال بازی عده ای سودجو، روی کاغذ به 60 میلیون تومان رسیده، این شائبه به وجود آمده که آیا مدیران دولتی با این دلالان رابطه دارند که برای این آشفته بازار کاری نمی کنند؟

روزنامه کیهان نوشت: در شرایطی که قیمت پراید به مدد سوء مدیریت و دلال بازی عده ای سودجو، روی کاغذ به 60 میلیون تومان رسیده، این شائبه به وجود آمده که آیا مدیران دولتی با این دلالان رابطه دارند که برای این آشفته بازار کاری نمی کنند؟
در حال حاضر با توجه به آشفتگی بازار خودرو، قیمت ها به صورت لحظه ای تغییر می کند. برخی از نمایندگی های شرکت های خودروساز به این وضعیت دامن زده و به محلی برای دلالی خودروهای صفر تبدیل شده اند. این قضیه آنچنان تقویت شده که نمایندگی ها برای فروش روزانه خودرو منتظر می مانند تا ساعت ۱۱ صبح قیمت روز خودروها مشخص شود!
در تماس با یکی از نمایندگی های ایران خودرو، مدیر فروش این نمایندگی با بیان اینکه قیمت خودروها لحظه ای عوض می شود، به خبرگزاری فارس گفت: خودروی مورد نظرتان را یکی، دو روزه تحویل می دهیم ولی پلاک خودرو بعد از دو هفته تعویض می شود و دو هفته بعد هم سند به نام خریدار صادر می شود. همچنین چند نمایندگی ایران خودرو، در پاسخ به درخواست خرید خودرو تحویل روز، اعلام کردند که ساعت ۱۱ با آنها تماس گرفته شود تا قیمت روز خودروها مشخص شده باشد. این موضوع در کنار عرضه کم خودروسازان باعث شده تا قیمت خودرو در بازار روندی صعودی داشته باشد.
مدیر فروش یکی از نمایندگی های ایران خودرو با بیان اینکه قیمت ها لحظه ای مشخص می شود، گفت: خودروها به نام سرمایه گذار نمایندگی است، سرمایه گذار ۲۰۰ دستگاه ماشین از کارخانه تحویل گرفته و حالا آنها را به فروش گذاشته است! خودرو همین امروز به شما تحویل داده می شود ولی یک هفته بعد به شما وکالت تعویض پلاک می دهیم.
نکته سؤال برانگیز در اینجا این است که چگونه در شرایطی که بسیاری ...