دانشگاه های قدیمی دنیا جزو مشهورترین و معتبرترین دانشگاه ها هستند. در این دانشگاه ها، دانشمندان سرشناسی تحصیل کرده اند و بسیاری از آن ها، دنیای علم را تغییر داده اند.

به گزارش تیترشهر : افزایش سن شاید برای تعدادی چندان خوشایند نباشد و همیشه سعی در پنهان کردن آن داشته باشند؛ اما این مسئله درباره دانشگاه های این فهرست صادق نیست. این دانشگاه ها از هر شرایطی برای افتخار کردن به سابقه طولانی خود استفاده می کنند. این افتخار دلایل خوبی هم دارد.
البته دانشگاه های قدیمی تر کمی با دانشگاه های مدرن امروزی تفاوت داشتند؛ برای نمونه، در زمان های قدیم بسیاری از دانشگاه ها فقط مردان را به عنوان دانشجو می پذیرفتند. اما این روزها دانشگاه ها تغییرات زیادی کرده اند.
در ادامه با تعدادی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا آشنا خواهید شد. دانشگاه هایی که در عین قدیمی بودن هنوز هم فعالیت می کنند و جزو دانشگاه های معتبر دنیا محسوب می شوند.
دانشگاه ماچراتا، ۱۲۹۰
دانشگاه ماچراتا (University of Macerata) در منطقه ای به همین نام در مرکز ایتالیا قرار دارد. در هفت دانشکده این دانشگاه بیش از ۱۱ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند. تمرکز اصلی این دانشگاه در ارائه رشته های مرتبط با علوم اجتماعی و علوم انسانی است.
دانشگاه پروجا، ۱۳۰۸
یکی از قدیمی ترین دانشگاه های عمومی در اروپا دانشگاه پروجا (University of Perugia) است که در سال ۱۳۰۸ میلادی پایه گذاری شد. این دانشگاه بلافاصله بعد از تأسیس توسط پاپ آن زمان، به رسمیت شناخته شد. این دانشگاه در زمان پاپ کلمنت پنجم تأسیس شده بود. قبل از به رسمیت شناخته شدن توسط پاپ، این دانشگاه به عنوان مکانی برای تحصیل و مطالعه وجود داشت ولی این کار، رسمیت و اهمیت خاصی به این دانشگاه داد.
چندین پاپ در این مجموعه آموزشی تحصیل کرده اند. از جمله شناخته شده ترین دانشجویان این دانشگاه می توان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار