با توجه به شیوع کرونا و به رغم آنکه متخصصان علوم پزشکی بارها تاکید کرده اند که مصرف الکل تاثیری در عدم ابتلا به کرونا ندارد روند مرگ و مسمومیت با الکل در استان فارس همچنان افزایشی است و شمار جان باختگان به ۷۲ نفر رسید.

ایرنا: با توجه به شیوع کرونا و به رغم آنکه متخصصان علوم پزشکی بارها تاکید کرده اند که مصرف الکل تاثیری در عدم ابتلا به کرونا ندارد روند مرگ و مسمومیت با الکل در استان فارس همچنان افزایشی است و شمار جان باختگان به ۷۲ نفر رسید.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز پنج شنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد :در طی روزهای اخیر ۵۹۲ بیمار با مسمومیت الکل به بیمارستان های شیراز و شهرستان های استان فارس مراجعه کرده که تاکنون ۷۲ نفر فوت کرده اند و ۱۷ نفر نیز در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.
علی اکبری با بیان اینکه مصرف خوراکی هر نوع الکل تاثیری در نابودی ویروس کرونا و ضدعفونی بدن ندارد افزود: متاسفانه این روزها باور غلطی در برخی افراد شکل گرفته که تصور می کنند شرب ترکیبات الکلی باعث ضدعفونی و پیشگیری از بروز عفونت ویروسی کرونا می شود، در حالی که این مساله هیچ پایه و اساس علمی نداشته و فاقد وجاهت قانونی است.
وی با هشدار نسبت به افزایش تعداد مراجعان دچار مسمومیت ناشی از مصرف الکل در بیمارستان ها، اظهار کرد: عده ای تصور می کنند که چون بیماری کرونا نسبت به الکل حساس بوده و با ضدعفونی دست و سطوح با الکل از بین می رود، بنابراین با شرب الکل نیز همین اتفاق در داخل بدن می افتد و در واقع به شکلی نقش ضدعفونی کننده در بدن ایجاد می شود، در حالی که این یک باور و تصور غلط، غیرعلمی و غیربهداشتی است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: همین باور غلط باعث شده در چند روز اخیر شاهد بیمارانی باشیم که با تصور نابودی ویروس کرونا، اقدام به شرب ترکیبات الکلی کرده اند و در برخی موارد این الکل متانول بوده و منجر به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار