مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار از پرورش و تولید سالانه ۹۰۰تُن قارچ خوراکی دکمه ای در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران ، سعیدی گفت: سالانه ۹۰۰تُن قارچ خوراکی دکمه ای در شهرستان جویبار تولید و روانه بازار مصرف شده و مقام دوم تولید این محصول در مازندران را به خود اختصاص داده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار با اشاره به فعالیت ۸کارگاه سنتی مشاغل خانگی و صنعتی در زمینه تولید قارچ افزود: فقط در یک شرکت صنعتی این شهرستان، سالانه ۷۰۰تُن قارچ تولید و ۵۰نفر در آن فعال هستند.
سعیدی با بیان اینکه متقاضیان می توانند، با ثبت نام در سامانه بهین یاب از تسهیلات راه اندازی پرورش قارچ بهره مند شوند گفت: پارسال ۳واحد تولیدی پرورش قارچ در بخش مشاغل خانگی، ۵۰میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند.
گفتنی است، قارچ به عنوان یکی از سالم ترین مواد غذایی با توجه به نداشتن چربی و کلسترول، وجود هیدرات کربن، آب و فیبر جایگزین مناسبی در ترکیبات رژیم غذایی مبتلایان به دیابت است.
بیشتر بخوانید: تولید 700تُن قارچ خوراکی در جویبار مازندران
مصرف قارچ از دوران پیش از تاریخ و احتمالاً در دوره شکار آغاز، ولی کشت آن تا سال های زیادی مرسوم نبوده است. در ابتدا قارچ ها تنها از راه جمع آوری در طبیعت به دست آمده و هیچگونه ای از آن زیر کشت قرار نداشت.
حتی امروزه تنها گونه هایی محدود از قارچ قابل کشت در شرایط گلخانه ای قرار داشته و بسیاری از قارچ های خوراکی همواره به طور مستقیم از طبیعت برداشت می شوند.
مصری ها، قارچ را گیاه جاودانگی می دانستند و تنها فراعنه اجازه خوردن آن را داشتند. رومی های باستان هم قارچ را غذای خدایان لقب داده اند، اما امروزه همه مردم قارچ خوراکی را در غذای روزانه خود مصرف می کنند.
امروزه انواع قارچ صدفی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار