دولت دونالد ترامپ با گشودن پرونده ای علیه قوانین مالیاتی بر شرکت های دیجیتالی در فرانسه، اتریش، ترکیه و ایتالیا، تهدید کرد که در اولین گام برای دفاع از غول های فناوری بر برخی کالاهای وارداتی از فرانسه تعرفه وضع می کند.
به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، دولت ترامپ اعلام کرده از آنجایی که تعرفه های فرانسه بر خدمات دیجیتالی به شرکت های آمریکایی زیان وارد می کند، واشنگتن خواستار وضع مالیات صددرصدی بر ۲.۴ میلیارد دلار از کالاهای فرانسوی است. پنیر، شراب، لوازم آرایشی و کیف های دستی فرانسوی از جمله کالاهایی است که پیشنهاد شده بر واردات آنها مالیات وضع شود.
به گزارش بامداد سه شنبه رویترز، «رابرت لایتهایزر» نماینده تجاری آمریکا در اطلاعیه ای خبری گفت که تحقیقات اداره نمایندگی تجاری نشان می دهد که تعرفه های فرانسه بر شرکت های بزرگ دیجیتالی «با اصول حاکم بر سیاستگذاری مالیاتی در عرصه بین الملل سازگاری ندارد و بار مضاعفی برای شرکت های آمریکایی ایجاد می کند.»
«امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه در ماه ژوئیه مصوبه ای را امضا کرد که طبق آن بر درآمدهای شرکت های بزرگ دیجیتالی در این کشور مالیاتی ۳ درصدی وضع می شود. قرار است این قانون از اول ژانویه ۲۰۲۰ (یازدهم دی) به اجرا در آید.
اقدام مکرون با اعتراض شدید سیاستگذاران آمریکایی و شرکت های فناوری این کشور از جمله گوگل، فیسبوک، اپل و آمازون مواجه شد. آنها معتقدند که این قانون شرکت ها و کسب و کارهای آمریکایی را هدف قرار داده است.
هشدار به سایر اروپایی ها
لایتهایزر گفته که آمریکا علاوه بر مقابله با فرانسه، تحقیقاتی درباره سیاست های مالیاتی اتریش، ایتالیا و ترکیه برای اعمال مالیات بر شرکت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار