کریمی: حضور ملی پوشان تکواندو به تیم های جوان شخصیت می دهد/ می توانیم در روسیه سه سهمیه المپیک را قطعی کنیم

خبرگزاری تسنیم شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰:۹
سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو ایران گفت: حضور دو بازیکن ملی پوش در تیمی که اسپانسر دارد برای آن تیم شخصیت تیمی ایجاد می کند.

- اخبار ورزشی -
مرتضی کریمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، در خصوص شرایط ملی پوشان تکواندو برای کسب سهمیه المپیک اظهار داشت: مشکلات مسابقات جهانی منچستر باعث ایجاد فشار روحی و روانی روی ملی پوشان برای کسب سهمیه المپیک شد. یک بررسی ساده نشان می دهد که در دو ماه ملی پوشان ما در چند تورنمنت سنگین شرکت کردند که از لحاظ علمی و فنی صحیح نیست، اما به خاطر کسب سهمیه المپیک باید این فشار را تحمل کنند. امیدوارم در نهایت با وجود فشار زیاد در روسیه موفق به کسب سه سهمیه شویم.
وی در خصوص اینکه میرهاشم حسینی برای کسب سهمیه المپیک نیاز به مدال طلا یا نقره مسابقات فینال گرندپری خواهد داشت، گفت: میرهاشم نشان داده بلد است فعل خواستن را صرف کند. با توجه به هوش و غیرت این بازیکن، او موقعیت را درک و قطعا در روسیه سهمیه المپیک را کسب خواهد کرد. تنها مسائل حاشیه ای و مشکلات ناخواسته مانع نتیجه گرفتن حسینی است و در شرایط طبیعی این بازیکن با توانایی فنی بالا و غیرتی که دارد به مدال و سهمیه خواهد رسید.
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در خصوص شانس ایران برای کسب سه سهمیه المپیک عنوان کرد: سهیمه آرمین هادی پور و سجاد مردانی تا حدود زیادی قطعی شده است. با توجه به جایگاه این نفرات در رنکینگ تنها تعلل خودشان باعث می شود سهمیه را از دست بدهند. این دو نفر و میرهاشم حسینی می توانند در روسیه سه سهمیه المپیک 2020 را قطعی کنند.
کریمی در خصوص انتقادات برخی ملی پوشان به اظهارات او در خصوص سهمیه بندی ملی پوشان در لیگ تکواندو گفت: همیشه اعتقاد دارم جوانان ما توانایی انجام کارهای بزرگ را دارند و این موضوع را در لیگ برتر تکواندو نیز نشان دادند. بارها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار