ارومیه- ایرنا- ارومیه به عنوان مرکز و پرجمعیت ترین شهر آذربایجان غربی، طی حدود یک ماه گذشته به صورت مستمر درگیر بیماری کرونا بوده و با وجود کاهش مبتلایان در ۲ روز نخست فروردین امسال در این شهرستان، روند افزایشی همچنان در آن استمرار داشته است.

شهرستانی که جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۴۰ هزار نفر را طبق آخرین سرشماری در خود جای داده و در سال های اخیر نیز این جمعیت همواره افزایشی بوده، در موضوع شیوع بیماری کرونا نیز یکی از کانون های مهم و افزایشی آذربایجان غربی بوده است.
در این شهرستان از روز هشتم اسفند سال ۱۳۹۸ که نخستین مورد ابتلا به بیماری کرونا در آن ثبت شد، تاکنون ۱۷۰ نفر به کرونا مبتلا شده اند که متوسط روزانه ابتلا در آن به ۶ نفر می رسد.
وضعیت شهرستان ارومیه به نسبت سهم جمعیتی آن از استان و کشور متفاوت است؛ تعداد مبتلایان در ارومیه به نسبت کل مبتلایان استان بیشتر از سهم جمعیتی است.
سهم جمعیتی ارومیه از آذربایجان غربی طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، حدود ۳۱ درصد است در حالی که تعداد مبتلایان مرکز استان ۳۵ درصد کل مبتلایان استان را تشکیل می دهد.
این در حالی است که سهم جمعیتی ارومیه از کل کشور بیش از یک درصد و سهم مبتلایان این شهرستان از مبتلایان کل کشور، حدود ۰.۶ (شش دهم) درصد است که میزان مناسبی به نظر می رسد.
همچنین طبق بررسی آماری، از هر ۶ هزار و ۱۰۰ نفر جمعیت این شهرستان، یک نفر به کرونا مبتلا شده که آمار خوبی نسبت به کشور به شمار می رود زیرا این رقم در کل کشور، یک مورد ابتلا به ازای حدود سه هزار و ۳۰۰ نفر است.
ارومیه طی روزهایی که آمار به صورت تفکیکی در ۱۷ شهرستان آذربایجان غربی اعلام شده به جز پنج روز همواره بیشترین تعداد مبتلایان را داشته و با فاصله حدود ۱۰۰ نفری از شهرستان دوم، بیشترین مورد ابتلا را نیز در استان به خود اختصاص داده است.
بیشترین تعداد مبتلایان در ارومیه در روز ۲۶ اسفند ثبت شده که در این روز، آزمایش ۱۸ نفر در خصوص بیماری کرونا مثبت بود و کمترین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار