تعیین مجازات مجریان و ناظران متخلف در انتخابات

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰
تعیین مجازات مجریان و ناظران متخلف در انتخابات
نمایندگان مجلس برای مجریان و ناظرانی که به تکالیف خود عمل نکنند، در قانون انتخابات مجلس، مجازات تعیین کردند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، امروز ماده "۶۲" طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس به رای گذاشته شد که با 144 رای موافق 29 رای مخالف و 7 رای ممتنع به تصویب رسید.
بر اساس این ماده، عدم انجام تکالیفی که در این قانون برای مجریان و ناظران درج شده است و در این قانون برای آنها مجازاتی پیش بینی نشده، تخلف اداری محسوب و مرتکب به انفصال موقت از خدمات دولتی از دو تا شش ماه محکوم می شود. در صورتی که اشخاص مذکور از مستخدمین دولت نباشند به مجازات محرومیت از حقوق اجتماعی درجه شش قانون مجازات اسلامی محکوم می شود.
شرایط ارائه لیست نامزدها در انتخابات مجلس مشخص شد
نمایندگان مردم در خانه ملت، شرایط لیست نامزدهای احزاب، جبهه ها و نامزدهای مستقل در انتخابات مجلس شورای اسلامی را مشخص کردند.
نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با اصلاح ماده 5 این طرح در خصوص شرایط، ارائه لیست انتخاباتی احزاب، جبهه ها و نامزدهای مستقل با 131 رأی موافق، 60 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع موافقت کردند.
در ماده 5 طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی آمده است:
ماده ۵- یک ماده به شرح ذیل به عنوان ماده (۷ مکرر۳) به قانون الحاق می شود:
ماده ۷ مکرر 3 - احزاب، جبهه ها و نامزدهای مستقل می توانند پس از تأیید صلاحیت داوطلبان و حداکثر تا چهل و هشت ساعت قبل از شروع تبلیغات انتخاباتی نامزدها، فهرست انتخاباتی خود را تنظیم و به ستاد انتخابات کشور یا ستاد انتخابات استان حسب مورد اعلام کنند.
فهرست ها به صورت استانی ارائه شده و برای هر حوزه انتخابیه ...

[ مشاهده متن کامل تعیین مجازات مجریان و ناظران متخلف در انتخابات واحد مرکزی خبر ]