هزینه 30 درصد درآمدهای بنیاد مستضعفان در بنیاد علوی

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
بیش از 30درصد درآمدهای بنیاد مستضعفان در بنیاد علوی هزینه می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز چهارمحال و بختیاری؛ عضو هیات مدیره و معاون توانمندسازی بنیاد علوی در نشست با استاندار با اشاره به این خبر گفت : بنیاد علوی تلاش دارد تا با ارائه خدمات حمایتی و توسعه زیرساخت های عمرانی به ویژه در مناطق روستایی در رفع محرومیت زدایی و فقرزدایی گام هایی بردارد.
احمد حاج علیزاده به اجرای طرح های اشتغالزایی این بنیاد اشاره کرد و گفت: پارسال برای اجرای این طرحها با 31 استان کشور تفاهمنامه همکاری امضاء شده و تاکنون 20 میلیارد ریال در استانها تسهیلات ارائه شده است.
وی همچنین به اجرای طرح های آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی در مناطق محروم و روستایی کشور اشاره کرد و افزود: این طرح ها به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی از سال 1394 در منطقه قلعه گنج در جنوب استان کرمان اجرا شده است و در زمان حاضر در شهرستان های چالدران، لنده در خراسان شمالی و نقاط مختلف کمتر توسعه یافته کشور اجرا می شود.
بنیاد علوی از سال 1384 به عنوان بازوی بنیاد مستضعفان، فعالیت خود را در امور خیریه و عام المنفعه آغاز کرد و این فعالیت تاکنون در حوزه های عمرانی، اشتغالزایی، سلامت، توزیع لباس رایگان، برگزاری اردوهای دانش آموزی، ارتقای تحصیلی دانش آموزان محروم، اعطای وام به دانشجویان محروم مستعد و سایر خدمات حمایتی ادامه دارد.
در این نشست استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: محرومیت زدایی از شهرها و روستاهای این استان نیازمند اجرای طرح های اشتغالزا و تکمیل زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذار است.
اقبال عباسی افزود: پراکندگی شهرها و روستاهای این استان سبب شده است تا خدمات رسانی به این مناطق با سختی و هزینه بیشتری انجام گیرد که این موضوع می ...