رونمایی از نسخه جدید سامانه 137 / امکان ثبت عکس در سامانه

ایسنا دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۴
رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران از ارتقای سیستم نظارت همگانی 137، به ثبت تصویر،صدا و لوکیشن تا پایان تابستان خبرداد.

بهاره آروین در گفت وگو با ایسنا، در این باره گفت: از ابتدای شورای شهر پنجم ارتقا سامانه های نظارت همگانی ۱۳۷ و ۱۸۸۸ در دستور کار قرار داشت چرا که معتقد بودیم روش های قدیمی ارتباط یعنی تماس تلفنی با سامانه 137، پیگیری پیام ثبت شده و... در عصری که تکنولوژی هر روز در حال بروز رسانی و نوشدن است و در حالی که شاهد استفاده گسترده مردم از تلفن های همراه هوشمند هستیم، دیگر کارآیی لازم را ندارد.
وی با بیان اینکه از دو سال قبل پیگیر ارتقای این سامانه بودیم اما طراحی ضعیف اولیه این سامانه، ارتقا آن را دچار مشکل کرده بود، گفت: از ابتدای دوره مدیریت شهری جدید، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری و شورای شهر به دنبال ایجاد "درگاه واحد شهروندی" بودند به گونه ای که همه تعاملات و ارتباطات شهروندان با شهرداری از یک درگاه واحد صورت گیرد یعنی اقداماتی همچون خرید طرح ترافیک، دریافت انواع خدمات، ثبت مسائل و مشکلات شهری و... از طریق این درگاه انجام شود.
آروین با بیان اینکه خوشبختانه مناقصه ایجاد این درگاه واحد شهروندی برگزار و برنده نیز مشخص شده است، ادامه داد: در جلسه کمیته شفافیت با سازمان بازرسی و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری درخواست کردیم که اولین خدمت ارائه شده در درگاه واحد شهروندی، نسخه به روز رسانی شده سامانه 137 باشد که در این نسخه جدید امکان ثبت تصویر، صدا و لوکیشن پیام های شهروندان وجود داشته باشد.
رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه روش های فعلی ارتباط شهروندان با شهرداری، قدیمی است به گونه ای که راهگشای مسائل شهرداری تهران نیست افزود: در نسخه جدید سامانه 137، علاوه بر امکان درج مکان به صورت ...

سرخط اخبار