استاندار هرمزگان جزئیات اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز همزمان با سراسر کشور را در این استان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فریدون همتی در گفت وگویی رسانه ای اظهار کرد: کنترل ورودی های استان از ابتدای اسفند ماه آغاز شد و امسال از ۲۸ اسفندماه تا ۶ فروردین ماه، ۵۸ هزار خودرو وارد استان شد، درحالی که در مدت مشابه پارسال، ۹۵۰ هزار خودرو وارد استان شده بود.
وی افزود: امسال نیز چندهزار خودرو نیز که قصد ورود به استان برای سفر های غیرضروری داشتند، بازگردانده شدند.
استاندار هرمزگان ابراز کرد: بازاریان و کسبه نیز در این مدت همکاری خوبی داشته اند و مراکز خرید و پاساژ های بزرگ همه تعطیل شده است.
همتی عنوان کرد: بدنبال این هستیم که فروشگاه های بزرگ به سمت فروش اینترنتی و ارسال مایحتاج مردم با پیک بروند تا از تجمع های غیر ضروری کاسته شود.
وی تصریح کرد: مردم استان نیز باید از رفت و آمد های بین شهری و رفتن به روستا ها بپرهیزند تا زنجیره انتقال این ویروس قطع شود.
همتی بیان کرد: طرح کنترل مبادی ورودی استان و شهر ها از فردا با دقت بیشتری اجرا می شود و رانندگان خودرو هایی که قصد رفتن به شهر ها را دارند و تخلف کنند خودرو های آن ها یک ماه توقیف و ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.
استاندار هرمزگان یادآور شد: در این طرح نیرو های کار و نیرو های انتظامی و نظامی که مجبور به جابجایی هستند با کنترل دقیق اجازه تردد خواهند یافت.
وی اظهار کرد: اگر مردم الزامات این طرح را رعایت کنند، این محدودیت ها که برای حفظ جان مردم در نظر گرفته شده است، زودتر پایان می یابد.
نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: در این طرح، اصناف ضروری و واحدهای خدماتی و تولیدی به خدمت رسانی و تولید ادامه می دهند و در این زمنیه هیچ مشکلی وجود ندارد.
همتی خاطرنشان کرد: در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار