در این مطلب با برترین ها همراه باشید تا اطلاعاتی جالب و مفید را درباره بدن انسان که احتمالا تاکنون نشنیده اید را در اختیار شما قرار خواهیم دهیم.

برترین ها: در این مطلب برترین ها اطلاعاتی جالب و مفید را درباره بدن انسان در اختیار شما قرار خواهیم دهیم که احتمالا تاکنون نشنیده اید.
۱.انسان به معنای واقعی کلمه می درخشد!
اگرچه این درخشش در بعضی از عروس های دریایی و دیگر موجودات دریایی بسیار بیشتر و آشکارتر است، با این حال هر موجود زنده ای بر روی سیاره زمین از جمله انسان نیز از خود نور تابش می کند. این پدیده بیولومینانس (زیست تابی) نامیده می شود و تنها تفاوت در مورد ما انسان ها این است که ما به هیچ وجه نمی توانیم نور خود را ببنیم. این نور ۱۰۰۰ برابر کم نورتر از نوری است که چشمان ما می تواند به طور طبیعی ببینند. اما می توانید این نور را از طریق یک دوربین بسیار حساس در یک اتاق عایق نور مشاهده کنید. این نور در طول روز روشن تر و در شب کم نور است و درخشان ترین نور از چهره های ما ساطع می شود!
۲. قویترین دوربین دنیا
قویترین دوربینی که بشر تاکنون توانسته است تولید کند ۴۰۰ مگاپیکسل قدرت دارد. البته شما به چنین دوربینی نیاز ندارید، چونکه چشمان شما بسیار بهتر از آن است! بله چشمان شما به اندازه یک دوربین ۵۷۶ مگاپیکسلی قدرت دارد!
۳. همه ما دونده مسافت های طولانی هستیم ...
قلب انسان، کوچک، اما بسیار قدرتمند است. در طول یک روز، قلب آن قدر به طور موثر خون پمپاژ می کند که این خون بیش از ۱۹۰۰۰ کیلومتر را در درون رگ های بدن طی می کند. این مسافت برابر با ۴ بار طی کردن قاره آمریکا از غرب به شرق است! موضوع فقط این نیست و اگر شما بتوانید تمام رگ ها و مویرگ های بدن را به صورت یک خط مستقیم درآورید، این خط نه یک بار بلکه چندین بار دور زمین می چرخد!
۴. شما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار